Ismail „refrezh” Ali wystąpi w barwach Cloud9 na nadchodzącej edycji BLAST Pro Series w Lizbonie. Organizacja musiała szukać zastępstwa dla Maikila „Goldena” Selima, który wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi.

BLAST Pro Series w stolicy Portugalii będzie drugim turniejem z rzędu, który Golden opuści ze względu na problemy zdrowotne. Ostatnio szwedzki zawodnik nie wystąpił na finałach szóstego sezonu ECS, gdzie jego miejsce zajął trener Cloud9 – Soham „valens” Chowdhury. Problemy Selima zaczęły się w listopadzie, kiedy to musiał zostać poddany hospitalizacji podczas pierwszego dnia BLAST Pro Series w Kopenhadze. Wtedy ponownie zastąpił go valens. W tamtym przypadku prowadzący zespołu powrócił jednak do gry w drugim dniu rozgrywek.

Cloud9 zdecydowało się skorzystać z pomocy Ismaila „refrezha” Aliego. Kilka dni temu Duńczyk ogłosił, że opuszcza szeregi Fragsters, w którym występował od grudnia zeszłego roku. Po nieco ponad dwumiesięcznym okresie próbnym został pełnoprawnym członkiem drużyny. Amerykańska organizacja chciała, aby refrezh wystąpił w jej barwach także podczas BLAST Pro Series w Kopenhadze, jednak wtedy zawodnik nie miał takiej możliwości.

BLAST Pro Series Lisbon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia. Sześć zespołów tradycyjnie powalczy o pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów. Skład Cloud9 na ten turniej wygląda teraz następująco:

  • United States Timothy „autimatic” Ta
  • United States William „RUSH” Wierzba
  • Sweden Robin „flusha” Rönnquist
  • France Fabien „kioShiMa” Fiey
  • Denmark Ismail „refrezh” Ali (stand-in)
  • United States Soham „valens” Chowdhury (trener)