AGO postanowiło przystąpić do dzisiejszego spotkania przeciwko Pompa Team w nieco zmienionym składzie. O awans do kolejnej rundy play-inów ESL Mistrzostw Polski Jastrzębie zawalczą z Erykiem „leman” Kociębą zamiast Pawłem „reatz” Jańczakiem.

Nie ulega wątpliwości, że odkąd zespół prowadzony przez Damiana „Furlan” Kisłowskiego przebił się do TOP 30 HLTV – zdecydowanie spadła mu forma. Zaliczył m.in. nieudane epizody z FunSpark ULTI 2021 EU S1 i zamkniętymi eliminacjami do FLASHPOINTA. Do tego doszły jeszcze mieszane rezultaty w Spring Sweet Spring 1, co przełożyło się na pogorszenie pozycji w światowym rankingu wcześniej wspomnianego portalu.

Na polskim podwórku AGO również miało ostatnio problemy. Doskonale potwierdza to fakt, że fazę zasadniczą ESL Mistrzostw Polski zakończyło na 5. miejscu, przez co teraz musi wygrać trzy spotkania z rzędu w play-inach, jeśli chce wystąpić w półfinale rodzimej ligi.

Do rywalizacji w pierwszej rundzie drabinki, w której nie ma miejsca na błędy, x-kom AGO nie zamierza przystąpić w podstawowej piątce. Zdecydowało się zaryzykować i na potyczkę z Pompa Teamem wystawić na serwer Eryka „leman” Kociębe, który zastąpi Pawła „reatz” Jańczaka. Pytanie czy dla lemana to będzie jeden mecz i powrót na ławkę rezerwowych, czy może tym razem dłuższa przygoda? Przekonamy się niebawem.

Dywizja x-kom AGO na dzisiejszy pojedynek w ESL MP prezentuje się następująco:

  • Poland Damian „Furlan” Kisłowski
  • Poland Michał „snatchie” Rudzki
  • Poland Maciej „F1KU” Miklas
  • Poland Karol „rallen” Radowicz
  • Poland Eryk „leman” Kocięba
  • Poland Mikołaj „miNIr0x” Michałków – trener