Kilka dni temu pojawiły się pierwsze plotki o ewentualnej zmianie w Team Kinguin. Teraz organizacja oficjalnie poinformowała, że z dniem 8 stycznia Paweł „reatz” Jańczak przechodzi na ławkę rezerwowych „Pingwinów”.

Paweł „reatz” Jańczak w marcu ubiegłego roku razem z Jackiem „minisem” Jeziakiem opuścili swoje „Gniazdo” jakim było PRIDE i przenieśli się do Team Kinguin, gdzie na czele stała legenda Virtus.pro – Wiktor „TaZ” Wojtas. Transfer obił się szerokim echem w środowisku CS:GO. Zespół na samym początku swojego istnienia nie osiągał wielkich wyników. Tłumaczone to było świeżym składem i sukcesy miały przyjść z czasem. Po trzech miesiącach drużyna mogła się już pochwalić sukcesami takimi jak, dostanie się na Zotac ZOTAC Cup Masters 2018, czy zajęcie pierwszego miejsca w turnieju charytatywnym MEET POINT.

Drugie półrocze to już jednak wspinanie się na szczyt. Dojście do finału ZOTAC Cup Masters, gdzie musieli uznać wyższość wyłącznie brazylijskiemu MIBR, wygranie w Kanadzie DreamHack Open Montreal 2018 oraz zdobycie pierwszego miejsca w letnim splicie ESL Mistrzostw Polski. Pod sam koniec roku gra Team Kinguin nie wyglądała jednak tak dobrze jakby mogło być. Szybkie odpadnięcie z prestiżowych turniejów takich jak TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018, czy też SuperNova Malta 2018 wprowadziły niepokój w szeregach fanów „Pingwinów”. Na szczęście w zamian za to zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa zakwalifikował się jako jedyna polska drużyna do przyszłego sezonu ESL Pro League.

Widocznie to było jednak za mało. Paweł „reatz” Jańczak żegna się z ekipą po prawie roku wspólnej gry. Na ten moment nie wiadomo kto zastąpi Pawła, ale w plotkach przewijają się takie ksywki jak Sobol, dycha, czy Vegi.

Aktualny skład Team Kinguin prezentuje się następująco:

  • Poland Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Poland Jacek „minise” Jeziak
  • Poland Karol „rallen” Rodowicz
  • Poland Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Poland Mariusz „Loord” Cybulski – trener