Oskar „oskarish” Stenborowski, Daniel „STOMP” Płomiński oraz Michał „mono” Gabszewicz ogłosili powrót do wspólnego grania. Zakomunikowali również, że poszukują organizacji.

Cała trójka po raz pierwszy spotkała się razem pod banderą x-kom Team pod koniec 2018 roku. Wtedy jeszcze poza nimi częścią zespołu byli Krzysztof „Goofy” Górski i Grzegorz „jedqr” Jędras. Największe sukcesy zaczęli jednak osiągać dopiero po dokonaniu dwóch roszad. Z drużyną pożegnał się Krzysztof i Grzegorz, a luki po nich załatał znany na scenie duet – Paweł „innocent” Mocek & Paweł „reatz” Jańczak. Chwilę później doszło do jeszcze jednej zmiany, ale tym razem dotyczyła ona pracodawcy. Chłopaki rozstali się z x-komem, który połączył siły z AGO i podpisali umowy z Illuminar Gaming.

Przełomowym momentem dla formacji było bez wątpienia wywalczenie slota na finałach Games Clash Masters 2019. Międzynarodowe zawody, na które Daniel „STOMP” Płomiński i spółka się dostali były ogromną szansą, aby przebić się w światowym rankingu i pokazać szerszej publiczności. Nasi rodacy w pełni wykorzystali pole do popisu wygrywając wydarzenie. Następnie udowodnili swoją wyższość na krajowej scenie zwyciężając ESL Mistrzostwa Polski.

Kolejne miesiące poczynań ekipy Michała „mono” Gabszewicza nie były już tak obfite w osiągnięcia. Pojawiały się mieszane rezultaty, lecz chyba nikt nie spodziewał się, że w lutym dojdzie do tak dużych zmian. Z głównym składem iHG pożegnali się monoSTOMP oskarish. Każdy z podanej trójki poszedł wtedy w swoją stronę. Oskar próbował swoich sił w x-kom AGO, Daniel Honoris, a Michał zrobił sobie przerwę od rywalizacji.

Teraz, gdy wszyscy ponownie są wolni, nadeszła pora na powrót do wspólnego działania! Panowie poinformowali o tym w mediach społecznościowych komunikując, że są gotowi zbudować dywizję od podstaw lub dołączyć do działającego zespołu. Jak podaje polish leaks – niektóre organizacje rozmawiały już wstępnie ze wspomnianymi graczami, ale na razie niczego nie ustalono.

Osoby zainteresowane współpracą z byłym trzonem Illuminar mogą się zgłaszać na pocztę elektroniczną Oskara „oskarish” Stenborowskiego – [email protected]