Są gracze, których po prostu nie mogło zabraknąć w rankingu HLTV – TOP 20 zawodników 2020 roku. Jednym z nich bez wątpienia jest Denis „electronic” Sharipov związany z Natus Vincere.

Epizod Denisa „electronic” Sharipova w Natus Vincere rozpoczął się pod koniec 2017 roku. Rosjanin miał wtedy za sobą przygodę we FlipSid3 Tactics, podczas której zaprezentował część drzemiącego w sobie potencjału. Odkąd jednak zasilił giganta sceny CIS – w pełni rozwinął skrzydła u boku Oleksandra „s1mple” Kostylieva. Wcześniej mówiło się niejednokrotnie, że sam s1mple ciągnie Na`Vi. Teraz społeczność zazwyczaj ma powody do chwalenia duetu, który Denis tworzy z Oleksandrem.

W 2020 roku Sharipov i spółka dopisali na swoje konto kilka sukcesów drużynowych, choć wydaje się, że mogło być ich znacznie więcej. Kto wie, co by było, gdyby po zwycięstwie Natus Vincere IEM Katowice 2020 cała rywalizacja nie przeniosła się do sieci przez koronawirusa. Na LAN-ie grono electronica wyglądało bowiem bardzo solidnie, a przez sytuację na świecie niestety musiało zwolnić i przystosować się do zmagań w Internecie, które znacznie różnią się od potyczek offline.

Początki pojedynków online były dla Na`Vi ciężkie, ale od pewnego momentu zespół po prostu się do nich przyzwyczaił. Poza zdobytym na starcie sezonu trofeum na polskiej ziemi, zgarnął jeszcze tytuł mistrza WePlay! Clutch Island i srebrne medale – ESL Pro League S12 – EU IEM Beijing 2020 – EU. W każdym osiągnięciu spory udział miał właśnie Denis, który na przełomie 12. miesięcy wypracował sobie rating – 1.14 i impact – 1.19.