Tuż przed pierwszą piątką zestawienia najlepszych graczy minionego roku uplasował się zawodnik Natus Vincere – electronic.

Rosjanin w 2019 stawał sześć razy na podium. Nie zdobył również żadnego tytułu MVP. Można więc się zastanawiać, dlaczego uplasował się na tak wysokiej pozycji. Wszystko spowodowane jest jego niesamowitą formą, którą udało mu się utrzymywać przez cały rok. Widywaliśmy go jedynie na LAN-ach, ponieważ NaVi nie zagrało ani jednej mapy online.

Denis na prawie każdym turnieju osiągał rating przekraczający 1.10. Nie wyszedł mu jedynie BLAST Pro Series Moscow, gdzie razem z drużyną zajął ostatnie miejsce. Wtedy to też kręcił bardzo słabe statystyki, którymi w żaden sposób nie pomógł swojej ekipie. W superlatywach można mówić natomiast o każdym innym jego występie. Był pewnym punktem na najbardziej prestiżowych zawodach, na czele z dwoma Majorami oraz finałami ESL Pro League.

W ciągu 2019 roku tylko dwie osoby miały większe średnie obrażenia na rundę od Rosjanina. Dodatkowo był on czwartym najlepszym zawodnikiem pod względem ratingu. Imponować może również procent potyczek, które kończył z przynajmniej dwoma eliminacjami – 19.1 %.