Jak co roku, portal HLTV tworzy listę najlepszych zawodników minionego roku. Tegoroczne zestawienie otworzył Valdemar „valde” Bjørn Vangså.

Valdemar od sierpnia 2017 jest częścią organizacji wspieranej przez klub piłkarski FC Københav – North. W roku 2018 duński skład może pochwalić się zdobytymi trzema trofeami – DreamHack Open Tours 2018, DreamHack Open Valencia 2018 oraz DreamHack Masters Stockholm 2018. Ten ostatni napawał szczególną wiarą osoby kibicujące zespołowi, ponieważ rozegrany został zaraz przed Majorem w Londynie. Dobra forma w Sztokholmie obiecywała zadowalający występ na Majorze, lecz tak się nie stało, a North odpadło w pierwszej fazie.

Wyróżnienie dla valde motywowane jest głównie stabilnością jego formy. Niezależnie od tego jak radziła sobie reszta jego zespołu, on zawsze wykonywał swoją część roboty. W roku 2018 wypracował sobie fenomenalny rating na poziomie 1.15, co jest czternastym najlepszym wynikiem. Zdecydowanie można go nazwać kluczem do sukcesów, które zostały wymienione wyżej. Na każdym z wygranych turniejów otrzymał tytuł MVP. Dodatkowo spośród 14 wydarzeń, w których uczestniczył, był najskuteczniejszym graczem na dziewięciu z nich – na reszcie zajął drugie miejsce.

Ranking graczy wg portalu HLTV wygląda na chwilę obecną następująco:

  1. Denmark Valdemar „valde” Bjørn Vangså.
  2. Kolejne pozycje zostaną ogłoszone wkrótce.