HLTV.org ujawniło kolejnego zawodnika w swoim rankingu 20. najlepszych graczy 2018 roku. Jedenasta pozycja przypadła snajperowi FaZe – GuardiaNowi.

Ladislav „GuardiaN” Kovács zajął jedenaste miejsce w rankingu najlepszych zawodników minionego roku wg HLTV.org. Wraz z FaZe Clan słowacki snajper zdobył podczas ostatnich dwunastu miesięcy trzy trofea. Zwycięstwo na IEM Sydney dało mu tytuł MVP turnieju. Zespół borykał się też z problemami, przez które wypadł z czołowej trójki na świecie. Przez pewien czas musiał radzić sobie ze stand-inami, natomiast w grudniu zdecydowano się na odsunięcie karrigana od składu.

Pomimo kłopotów, na GuardiaNa zawsze można było liczyć. Słowak utrzymał swój poziom z poprzednich lat i ponownie można było go zaliczać do grona najlepszych snajperów na świecie. Widać to po statystykach, bowiem przewodzi on w klasyfikacji eliminacji z AWP na rundę (0.44). Wygrał również 57 sytuacji 1 vs X, co dało mu piątą pozycję w tym zestawieniu. Oprócz wyżej wspomnianego tytułu MVP na IEM Sydney, Kovács był wyróżniającą się postacią na ELEAGUE Majorze w Bostonie, IEM Katowice, ESL One Belo Horizonte oraz EPICENTER 2018. Ponadto, GuardiaN jest jedynym graczem, który znalazł się w każdym rankingu najlepszych zawodników od czasu powstania CS:GO.

Ranking najlepszych graczy 2018 roku wygląda następująco:

 1. Denmark Valdemar „valde” Bjørn Vangså.
 2. Estonia Robin „ropz” Kool
 3. Norway Håvard „rain” Nygaard
 4. United States Timothy „autimatic” Ta
 5. Finland Miikka „suNny” Kemppi
 6. United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
 7. Czech Republic Tomáš „oskar” Šťastný
 8. Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth
 9. Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
 10. Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
 11. Ogłoszenie wkrótce.