Poznaliśmy kolejnego, dziesiątego zawodnika w rankingu HLTV. Tym razem wyróżnienie otrzymał brazylijski gracz drużyny MIBR – Marcelo „coldzera” David, który jeszcze rok temu uplasował się na najwyższym stopniu podium.

Marcelo „coldzera” David znacznie obniżył swoje loty względem poprzednich lat. Zawodnik pochodzący z Ameryki Południowej nie będzie najlepiej wspominał tego roku. Mimo tego, że razem ze swoją drużyną zajmowali pierwsze miejsce łącznie pięć razy, to i tak ich ambicje sięgały znacznie wyżej. W roku 2016 oraz 2017 Marcelo deklasował innych graczy w rankingu HLTV i w obu przypadkach był na samym szczycie. Teraz ledwo załapał się do pierwszej dziesiątki.

Problem brazylijskiego zawodnika leży poniekąd w samej grze jego zespołu. MIBR w minionej kampanii mimo przebłysków nie pokazywało swojej dawnej formy. Drużyna jeszcze pod barwami SK Gaming w styczniu zajęła 3-4 miejsce podczas Majora w Bostonie. Następnie słabe wyniki doprowadzały formacje do licznych zmian. W sierpniu zaliczyli jeden z najlepszych, jak nie najlepszy turniej w 2018. Podczas ZOTAC Cup Masters 2018 roznieśli swoich oponentów, w tym Team Kinguin, z którym wygrali 3:0 w finale inkasując przy tym 200 tysięcy dolarów. Następnie przyszedł drugi Major – tym razem w Londynie. Ekipa Marcelo „coldzery” Davida znów osiągnęła niby zadowalający wynik, ponieważ kolejny raz uplasowali się na 3-4 pozycji, ale każdy wiedział, że stać tę drużynę na więcej. Brazylijczyk po ogłoszeniu jego miejsca już zapowiedział, że w roku 2019 będzie chciał zdecydowanie poprawić swoją grę, przez co również pozycję w rankingu.

Ranking najlepszych graczy 2018 roku wygląda następująco:

20. Denmark Valdemar „valde” Bjørn Vangså.
19. Estonia Robin „ropz” Kool
18. Norway Håvard „rain” Nygaard
17. United States Timothy „autimatic” Ta
16. Finland Miikka „suNny” Kemppi
15. United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
14. Czech Republic Tomáš „oskar” Šťastný
13. Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth
12. Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
11. Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
10. Brazil Marcelo „coldzera” David