Już wcześniej doszło w naszym rankingu do sytuacji, gdzie AGO wysunęło się przed Virtus.pro. Dziś, w dużej mierze dzięki zakwalifikowaniu się na StarSeries Season 5 i dobrym wynikom w ESL Mistrzostwach Polski, Jastrzębie wracają na szczyt.

Sytuacji smaku dodaje fakt, że już niebawem obie najlepsze polskie formacje wystąpią na wspomnianym StarSeries S5 – przy czym VP po odpadnięciu w kwalifikacjach zostało na turniej zaproszone. Kto wie, może zobaczymy pierwsze zwycięstwo Virtusów na AGO? Do tej pory Furlan i spółka wygrywali każde ze spotkań.

PRZEJDŹ DO RANKINGU

Nie tylko czołówką tabeli polski esport żyje. x-kom wyraźnie ma problemy z utrzymaniem formy, przez co wyraźnie zanosi się na walkę o trzecią lokatę – stracone w wyniku zmiany składu punkty szybko odzyskuje Team Kinguin. Izako Boars dzięki zaskakującej wygranej w ostatniej kolejce PLE nad AGO zebrało solidną dawkę punktów i znów przesunęło się wyżej, choć przy tak małych różnicach potrzebny będzie dobry występ na MEET-POINT, by ustabilizować pozycję.