Niedawno Riot Games podzielił się z nami informacją o planowanym reworku Rammus. Pancerznik otrzyma nową umiejętność ostateczną.

Rammus jest jedną z najstarszych postaci w Lidze Legend, dlatego jego zestaw umiejętności odstaje użytecznością od pozostałych bohaterów, szczególnie zaprezentowanych w ostatnich miesiącach. Twórcy League of Legends starają się przywracać świetność czempionom z dawnych lat, więc już niedługo Pancerznik otrzyma pewne odświeżenie swojej umiejętności ostatecznej.

Wraz z wprowadzeniem przedsezonu, Rammus powrócił do łask. Kolejne nerfy Słonecznej Egidy miały wytrącić go z piedestału, lecz Pancerznik wciąż jest niezłym wyborem jeśli w przeciwnej drużynie dominują obrażenia fizyczne. Postać ta ma zadziwiająco duży współczynnik wygranych gier, który przekracza 53%. Wpłynąć na to mogły ostatnie zmiany w patchu 11.1 dotyczące Turbo Chemtanka, który jeszcze bardziej może przyspieszyć driftującego jeża.

Mimo to zespół zajmujący się balansem w grze dodać dodatkowe sztuczki do wachlarza umiejętności Pancerznika. Spore odświeżenie otrzyma jego umiejętność ostateczna, dzięki której Rammus nauczy się skakać. Ma to dać mu więcej możliwości do rozpoczynania walki, wszak teraz może jedynie jechać w stronę przeciwników. Riot Games zdaje sobie sprawę, że to może go wzmocnić, szczególnie na wyższym poziomie, dlatego zabierze mu trochę mocy na pozostałych umiejętnościach.


Pełna lista zmian, która czeka Rammusa, jest dostępna pod tym adresem.