Håvard „rain” Nygaard przekazał fanom fatalną wiadomość. Norweg nie wystąpi przed polską publicznością w katowickim Spodku.

Droga FaZe do ćwierćfinału IEM Katowice 2022 nie była usłana różami. Już przed Play-Inami z gry wpadł Robin „ropz” Kool. Estoński gwiazdor otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, przez co jego miejsce musiał zająć Justin „jks” Savage, który szybko przybył do Katowic, aby pomóc europejskiej formacji awansować do fazy grupowej.  Ta sztuka udała się – zespół na czele z karriganem awansował do dalszej rundy turnieju, pokonując Sprout oraz MOUZ.

W fazie grupowej FaZe rozegrało jeszcze jeden mecz ze swoim standinem, a następnie po zakończeniu kwarantanny do reszty zespołu dołączył ropz, z którym podopieczni RobbaNa awansowali do fazy pucharowej, wygrywając z Fnatic. W kolejnym spotkaniu europejska drużyna uległa co prawda NAVI w pojedynku o lepsze rozstawienie w play-offach, lecz mimo to trzeba było przyznać, że zawodnicy reprezentujący amerykańską organizację i w tym starciu pokazali się ze świetnej strony.

Niestety plany FaZe ponownie krzyżuje COVID. Na kilka godzin przed meczem z Gambit rain poinformował fanów, że z powodu zakażenia koronawirusem nie będzie mógł zagrać przed polską publicznością. Europejski zespół najprawdopodobniej ponownie wspomoże jks.