Organizatorzy poinformowali o sporych problemach, które napotykały nadchodzący turniej. Główną reperkusją jest obniżenie puli nagród o ponad siedemdziesiąt procent.

Turniej Qi Banja Luka miał być ciekawym eksperymentem na koniec sezonu 2019, a uczestnicy mogli się nieźle wzbogacić, wszak do wygrania czekało aż $150.000. Jednak według najnowszych informacji, pula nagród zmaleje o przeszło 75%. Dlaczego? Organizator oskarża drużyny, które w ostatnim momencie zrezygnowały z zaproszenia, przez co włodarze nie wywiązaliby się ze świadczeń sprzedanych partnerom i sponsorom.

Organizatorzy Qi Banja Luka wystosowali oficjalne oświadczenie, w którym nie chcieli przytoczyć nazw poszczególnych drużyn, które w ostatnim momencie zdecydowały się wystąpić na innych turniejach. Patrząc jednak na to co się będzie działo w dniach 14-15 grudnia możemy zobaczyć cs_summit 5 oraz DreamHack Open Sevilla. Jeśli chodzi o uczestników, to w amerykańskim turnieju wciąż nie znamy ostatniego zespołu, który pojawi się w Los Angeles. Jesteśmy jednak pewni, że z Europy w tych wydarzeniach weźmie udział chociażby Virtus.pro, Illuminar, BIG, North czy ex-Tricked. Potencjalnie wszyscy mogliby zostać zaproszeni do Banja Luki.

Reperkusjami tych problemów jest obniżenie listy uczestników do czterech drużyn – ARCY, pro100, Sharks i ex-BLUEJAYS, skrócenie wydarzenia do dwóch dni oraz najważniejsze – obniżenie puli nagród ze $150.000 do $35.000, z czego zwycięzca turnieju wzbogaci się o $30.000. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 grudnia.