Podczas pierwszego Majora w tym roku nie zobaczymy zmian w puli map turniejowych. Profesjonaliści będą musieli wciąż grać na Vertigo.

Od początku kwietnia 2019 roku w puli map turniejowych widnieje Vertigo, które wtedy zastąpiło Cache'a. Lokacja ta wielu osobom nie przypadła do gustu i społeczność po dziś dzień nie szczędzi słów krytyki na mapę zlokalizowaną na 51. piętrze wyimaginowanego wieżowca. Valve dwoiło się i troiło aby usprawnić rozgrywkę na Vertigo, dzięki czemu wielu profesjonalnych zawodników przekonało się do tej mapy. Mimo to niedzielni gracze wciąż na nią narzekają.

Za sprawą nadchodzącego Majora ESL One: Rio wiemy, że najprawdopodobniej do końca maja nie uświadczymy zmian w puli map turniejowych. W regulaminie tego turnieju, do którego kwalifikacje rozpoczynają się już pod koniec stycznia, wypisano pulę map, na których będą rozgrywane mecze. Jest to obowiązująca obecnie lista siedmiu lokacji, czyli: Dust2, Inferno, Mirage, Nuke, Overpass, Train, Vertigo. Oczywiście Valve może wciąż rotować pulą map meczów rankingowych, lecz zmiany te najprawdopodobniej nie dotkną turniejów.