Tak kończyć przygodę z organizacją chciałby każdy. Michał „snatchie” Rudzki i Karol „rallen” Radowicz w swoim ostatnim LAN-owym występie pod banderą x-kom AGO zwyciężyli Puchar Narodowej Drużyny Esportu zapewniając tym samym klubowi slota w V4 Future Sports Festival.

  • Poland x-kom AGO 2:0 Poland Honoris

Dla przypomnienia – Jastrzębie znalazły się w Wielkim Finale po triumfie 2:0 nad Wisłą All iN! Games KrakówHonoris natomiast w półfinale okazało się silniejsze od Izako Boars – również zamykając starcie na dwóch mapach. Wydawało się zatem, że szykuje się dość zacięte widowisko na zwieńczenie wydarzenia w Chorzowie, ale nic z tego. Grono Damiana „Furlan” Kisłowskiego było po prostu nie do zatrzymania. Najpierw zdominowało przeciwnika na Inferno – 16:5, a następnie dokończyło dzieła zniszczenia na Anciencie tym samym wynikiem.

Na brawa zasługuje oczywiście cały zespół x-kom AGO, który zdobył dziś trofeum Pucharu Narodowej Drużyny Esportu i w efekcie slota na V4 Future Sports Festival, aczkolwiek trzeba wyróżnić duet – Michał „snatchie” Rudzki & Karol „rallen” Rodowicz. Dla obu Panów to był ostatni LAN pod banderą AGO i obaj pokazali klasę. Świadczą o tym ich świetne statystyki – licząc jeden i drugi mecz rallen trafił rywali 89 razy, a snatchie 93.

Od 14. listopada w Budapeszcie podczas V4 Future Sports Festival reprezentować nasz kraj będą Jastrzębie oraz Wisła Kraków, która wywalczyła sobie bilet przez International Cupa. Pula nagród całych zmagań wyniesie 300 tysięcy euro, więc będzie o co rywalizować.