MAD Lions wchodzi w trwający już nowy sezon bez coacha. Luis „peacemaker” Tadeu nie będzie bowiem dalej pełnił tej funkcji.

Hiszpańska organizacja rozpoczęła 2021 rok od pożegnania Pawła „innocent” Mocka, który od dłuższego czasu siedział na ławce rezerwowej. Następnie straciła snajpera swojej dywizji – Frederika „acoR” Gyldstranda, który na zasadzie transferu przeszedł do mousesports. Szybko natomiast zatrudniła zawodnika, który wypełnił po nim lukę. Mowa o Thomasie „TMB” Bundsbæku ściągniętym z AGF Esports. Nie spodziewaliśmy się zatem kolejnych ogłoszeń dotyczących zespołu, a tu jednak – niespodzianka.

Wczoraj klub oficjalnie zakomunikował rozstanie z dotychczasowym szkoleniowcem. Po rozwiązaniu umowy pokład opuścił Luis „peacemaker” Tadeu, który był związany z firmą od grudnia 2019 roku. W tym okresie zdołał zapisać na swoje konto kilka osiągnięć. Przede wszystkim może być zadowolony z postawy drużyny podczas pierwszej odsłony ligi FLASHPOINT, którą udało się jego podopiecznym zwyciężyć. Do tego doszły jeszcze mniejsze sukcesy m.in. w postaci dwóch srebrnych medali – Eden Arena Malta Vibes 9 i Nine to Five 5.

Tadeu w poście opublikowanym na Twitterze nie zdradził powodu odejścia i planów na przyszłość. Zapowiedział natomiast, że w przeciągu kilku dni pojawi się oświadczenie. Być może w nim znajdziemy więcej szczegółów. Jeżeli Luis dalej ma zamiar pracować w roli trenera, to jesteśmy przekonani, że dość szybko znajdzie sobie nowe miejsce. Posiada bowiem spore doświadczenie, które zdobył działając w przeszłości w wielu organizacjach – między innymi LiquidTyLoo Heroic.

MAD Lions nie przedstawiło na ten moment zastępcy peacemakera. Ich skład CS:GO wygląda zatem tak:

  • Denmark Rasmus „sjuush” Beck
  • Denmark Rasmus „HooXi” Nielsen
  • Denmark Fredrik „roeJ” Jørgensen
  • Denmark Ismail „refrezh” Ali
  • Denmark Thomas „TMB” Bundsbæk