Marki Heroic oraz Omaken Sports postanowiły połączyć siły. Powstał zatem jeden klub z ambicjami na zostanie wiodącą organizacją esportową na świecie.

Heroic, które od 18. lutego czeka rywalizacja w jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu CS:GO, ogłosiło dziś bardzo ważną informację dotyczącą przyszłości marki. Okazało się, że aby móc realizować swoje plany, połączyło siły z Omaken Sports, którego założycielem jest YouTuber – Joachim „NoobworK” Haraldsen mający na kanale blisko 200 tysięcy subskrypcji. Firma Joachima zebrała w minionym czasie 15 milionów euro, które pozwoliło wykupić duńską organizację i rozwinąć jej skrzydła.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwością kontynuacji podróży Heroic w grupie Omaken Sports. Od dłuższego czasu czuliśmy, że jako twór mamy zdecydowanie większy potencjał i nareszcie nadeszła opcja, aby go wykorzystać, stając się m.in. domem dla dywizji z różnych tytułów. Nie możemy się doczekać, żeby przekazać Wam informacje dotyczące naszych planów na rozwój” – przekazał Erik Askered w oficjalnym oświadczeniu. 

Jak już więc wiadomo – w Heroic nie zabraknie również dywizji w inne gry, niż FPS od Valve. Na komunikaty w tej kwestii musimy natomiast jeszcze poczekać. Teraz natomiast i tak kibiców zapewne najbardziej interesuje, jak reprezentanci klubu z Danii zaprezentują się podczas Intel Extreme Masters Katowice 2021 – turnieju z pulą nagród wynoszącą $972 000 oraz czołowymi ekipami na liście uczestników.