Szokujące informacje pojawiły się na łamach DBLTAP. Według Jarka „DeKay” Lewisa Sprout myśli nad powrotem do w pełni niemieckiej dywizji CS:GO.

W ostatnich dniach Sprout zaliczyło gorsze rezultaty. Najpierw, mimo niezłego startu w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Beijing-Haidian, koniec końców nie wywalczyło sobie slota na głównym wydarzeniu. Następnie podopieczni Niclasa „enkay J” Krumhorna przystąpili do rywalizacji w Nine to Five 5, które bez wątpienia mieli ochotę zwyciężyć, aby poprawić sobie humor po nieudanych eliminacjach. Nie udało się jednak zrealizować planu, bowiem niemiecko-polska drużyna odpadła z rozgrywek uznając wyższość Wisły All in! Games Kraków w półfinale. Przypominamy, że Biała Gwiazda ostatecznie wygrała cały turniej.

Mimo to, nikt raczej nie spodziewał się, że w środowy wieczór przeczytamy doniesienia Jarka „DeKay” Lewisa dotyczące roszad w ekipie Denisa „denis” Howella. Zmiany według niego miałyby dotknąć Polaków – Pawła „dycha” Dychy oraz Michała „snatchie” Rudzkiego, ponieważ Sprout chciałoby wrócić do posiadania w pełni niemieckiego składu.

Polski duet pojawił się we wspomnianej wyżej organizacji w 2020 roku. Paweł trafił do niej jako pierwszy – 7. stycznia, a Michał dołączył nieco później – 30. kwietnia. Obaj mieli spory wpływ na poprawę dyspozycji formacji Timo „Spiidi” Richter. Wystarczy tylko spojrzeć na statystyki i od razu widać, że w większości pojedynków, to właśnie nasi rodacy napędzali grę Sprout. Najświeższym sukcesem dychy i spółki możemy nazwać dotarcie do fazy pucharowej jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń – ESL One Cologne.

Jeżeli faktycznie Sprout zdecyduje się na odsunięcie Pawła i Michała, luki w ich zespole najprawdopodobniej załatają Fritz „slaxz” Dietrich i Marko „kressy” Đorđević. Podani zawodnicy aktualnie są jeszcze częścią ALTERNATE aTTaX, które zasilili na początku 2019 roku.

Niżej przedstawiamy dywizję, która będzie reprezentowała Sprout, jeśli plotki okażą się być prawdą:

  • Germany Josef „faveN” Baumann
  • Germany Denis „denis” Howell
  • Germany Timo „Spiidi” Richter
  • Germany Fritz „slaxz” Dietrich
  • Germany Marko „kressy” Đorđević
  • Germany Niclas „enkay J” Krumhorn – trener