MLG Columbus 2016 – pierwszy major z milionem w puli, oraz pierwszy major w USA. Każda drużyna chce partycypować w tym przedsięwzięciu. Pozostało 8 wolnych miejsc. Kto się na nie załapie?
16 drużyn z różnych zakątków świata zjeżdża się do Ohio w USA, aby offline rozegrać kwalifikacje do największego dotychczas turnieju jeżeli chodzi o Counter Strike: Global Offensive – MLG Columbus 2016. Połowa z nich przejdzie dalej i będzie mogła stoczyć walkę o główną nagrodę, czyli $500,000. Do tego Valve aby upamiętnić te zespoły, wypuści naklejki z logami drużyn, oraz autografami poszczególnych zawodników. Każda drużyna, która przejdzie się do głównej fazy majora dostanie miano „Challengera”.
Kwalifikacje zostaną rozegrane w formacie podwójnej eliminacji, meczami BO1. Wyjątkiem będą mecze decydujące o odpadnięciu z grupy, bo w takich pojedynkach będziemy mogli zobaczyć aż trzy mapy. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć na platformie MLG lub tradycyjnie na twitch'u. Polski komentarz zapewni nam Piotr „Izak” Skowyrski na swoim kanale twitch.
Poniżej znajduje się pełne zestawienie grup:
Grupa A:
G2
Tempo Storm
Selfless Gaming
FlipSid3 Tactics
Grupa B:
Team Liquid
mousesport
YouPorn
HellRaisers
Grupa C:
CounterLogicGaming
Vexed Gaming
SK Gaming
SPYLCE
Grupa D:
Cloud9
dignitas
Gambit
Renegades
Harmonogram całego turnieju:
Piątek, 26 lutego:
16:00 Team Liquid vs.
HellRaisers
17:00 mousesport vs.
YouPorn
18:00 FlipSid3 Tactics vs.
Selfless Gaming
19:00 G2 vs.
Tempo Storm
20:00 Grupa B – mecz przegranych
21:00 Grupa B – mecz wygranych
22:00 Vexed Gaming vs.
SK Gaming
23:00 CounterLogicGaming vs.
SPYLCE
00:00 dignitas vs.
Renegades
01:00 Cloud9 vs.
Gambit
Sobota, 27 lutego:
16:00 Grupa A – mecz przegranych
17:00 Grupa A – mecz wygranych
18:00 Grupa C – mecz przegranych
19:00 Grupa C – mecz wygranych
20:00 Grupa D – mecz przegranych
21:00 Grupa D – mecz wygranych
22:00 Grupa B – mecz decydujący
Niedziela, 28 lutego:
16:00 Grupa A – mecz decydujący
18:00 Grupa C – mecz decydujący
20:00 Grupa D – mecz decydujący