Honoris zaliczyło dziś oficjalny debiut. Polski skład nie poradził sobie z forZe, przez dziś popołudniu zagra z drużyną c0ntact Gaming.

  • Poland Honoris 1:1 Russian Federation forZe

Polski skład fenomenalnie rozpoczął rywalizację z 26. najlepszą drużyną na świecie. Drużyna prowadzona przez Wiktora „TaZa” Wojtasa wygrała pierwsze pięć rund, dając wielkie nadzieje swoim kibicom. Jednak forZe w porę znalazło sposób na swoich oponentów i chwilę później doprowadzili do remisu 5:5, a następnie Rosjanie przejęli prowadzenie. Opanowanie Prisma i NEO zapewniło Honoris szóstą rundę, a ostatecznie nasi rodacy przed zmianą stron mogli pochwalić się wynikiem 8:7.

Druga pistoletówka wpadła na konto forZe, lecz podłożona bomba zapewniła Honoris możliwość gry z pełnym ekwipunkiem w kolejnej rundzie. To niestety nie okazało się skuteczne, przez co nasi rodacy stracili kolejny punkty. Pierwszy udany atak terroryści przeprowadzili dopiero po pierwszych pięciu porażkach, a największe zasługi trzeba oddać Filipowi „NEO” Kubskiemu, który zdobył aż trzy eliminacje, z czego dwie zachodząc przeciwników od łącznika. To zapewniło im serię trzech wygranych punktów, lecz to były jedyne rundy zdobyte do końca meczu.

Honoris nie poradziło sobie z forZe, które obecnie jest na 26. miejscu w rankingu HLTV, więc nie powinno być to wielką niespodzianką. Sam Wiktor „TaZ” Wojtas po zakończonym spotkaniu stwierdził, że mecz nie był zły, a grali na o wiele lepszą drużynę Dziś HNRS wystąpi o godzinie 16:50 mierząc się z c0ntact Gaming, a spotkanie będzie można obejrzeć na kanale Good Game League.