Teoretycznie mamy już po sezonie, w okresie świątecznym tylko nieliczni nadal rozgrywają swoje mecze. Nieliczni, czyli region CIS, który obecnie toczy rywalizację w turnieju Vulkan Fight Series 2020. Dzisiaj przeanalizujemy dwa spotkania z tych rozgrywek.

forBET jest legalnym polski bukmacher posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Russian Federation SG.pro

*Kurs forBET:
2.99 : 1.35

Data rozpoczęcia
godz. 09:50, 23.12.2020

Russian Federation Winstrike

Dzień rozpoczynamy od spotkania drużyn z bilansem 0-2. W systemie szwajcarskim oznacza to, że kto dziś przegra, odpada z całego turnieju, zostając najniżej sklasyfikowanym zespołem. Oczywistym faworytem tego spotkania jest Winstrike. Rosyjsko-kazachski team grudnia nie może zaliczyć do udanych – w rankingu HLTV zajmuje już 59. miejsce, mimo że jeszcze wczesną jesienią NickelBack i spółka pukali do TOP30. Końcówka roku to jednak lekki powrót do formy – przede wszystkim zespół zdołał awansować do ESEA MDL.

Po drugiej stronie barykady mamy SG.pro, czyli drużynę nie mającą stałej piąki, przegrywającą większość swoich spotkań. Naprawdę nie ma aspektu, w którym Diray i reszta przewyższaliby swoich dzisiejszych rywali. Wynik może być tylko jeden, czyli zwycięstwo Winstrike, a odważniejsi mogą pokusić się nawet o typowanie wygranej 2:0.

Denmark Lyngby Vikings

*Kurs forBET:
1.80 : 1.94

Data rozpoczęcia
godz. 13:10, 23.12.2020

Ukraine Project X

Drugie spotkanie zapowiada się na bardziej wyrównane, również w oczach bukmacherów, co oznacza potencjalnie większy zysk dla gracza. Z jednej strony mamy Lyngby Vikings, czyli Duńczyków od dawna będących na scenie, których szczytem osiągnięć było zajęcie 64. miejsca w rankingu HLTV. Nie ma ponadto zbyt wielu znaków, by coś w tej materii miało się zmienić – zespół po raz kolejny nie zdołał awansować do ESEA MDL, na innych turniejach też radzi sobie raczej średnio.

Ich rywalem jest dziś Project X, czyli stosunkowo młody zespół, powstały w tym roku. Ukraińcy jednak swój prime-time mieli w okresie wakacyjnym, teraz nie ma śladu po tamtejszej formie. Ponadto dzisiaj zagrają ze stand-inem, a w obecnym składzie zagrali mniej niż 5 spotkań.

Spotkanie to jest trudne do wytypowania, gdyż obie drużyny są po prostu na słabym, ale w miarę podobnym poziomie. Jeśli jednak miałbym wybierać potencjalnego zwycięzcę, to wskazałbym na Lyngby – wydaje się, że sufit Duńczyków jest zawieszony nieco wyżej, niż ich rywali.

*kursy z godziny 08:43, 23.12.2020.