Portugalski profesjonalny zawodnik oraz komentator Counter-Strike'a twierdzi, że już niedługo w shooterze od Valve pojawi się sporo nowości.

Przecieki informacji dotyczących przejścia CS:GO na silnik Source 2 licznie pojawiały się w kwietniu bieżącego roku. Jednym z ostatnich była informacja od VNN Tylera, który twierdził, że Valve porzucił pracę nad przeniesieniem gry, wszak nowa wersja nie była kompatybilna z terabajtami zawartości tworzonej przez społeczność Counter-Strike'a. Mimo to do sieci trafiają kolejne doniesienia o rzekomym końcu pracy Valve nad portem shootera na Source'a 2.

Informacje przekazał Nuno „BhT” Silva, profesjonalny gracz oraz komentator z Portugali. Na swoim twitterze napisał, że według jego źródeł, w CS:GO pojawi się niedługo sporo nowości. Oczywiście przede wszystkim gracze mają otrzymać Source 2, który mogliby dobrowolnie przetestować w ramach otwartej bety. Oprócz niego na oficjalne serwery miałyby trafić nowe tryby gry – heist (napad) inspirowany grą Pay Day, retake (narzędzie do nauki obrony i odbijania bombsite'u znane z serwerów społeczności) oraz pojedynki jeden na jednego.

Wraz z wieloma nowościami mielibyśmy otrzymać aż trzy odnowione mapy, a jedną z nich byłby Tuscan. Warto przypomnieć, że prawowity twórca tej lokacji ogłosił niedawno, że wraz osobą kryjącą się pod nickiem „catfood” pracują nad remakiem.

Wszystkie zmiany miałyby być częścią nowej, już dziesiątej operacji. Jednym z towarzyszących ogłoszeń byłoby potwierdzenie, że takie dodatki będą trafiać do graczy raz do roku. Przypomnijmy, że Operation Shattered Web, ostatnia i zarazem największa operacja w historii CS:GO, ujrzała światło dzienne 18 listopada 2019 roku. Wprowadziła ona modele agentów, modele noży, cotygodniowy dziennik z misjami i mnóstwo nowych skórek. Do tej rocznicy premiery zostało zaledwie 26 dni.

Na koniec warto wspomnieć, że rosyjski twórca internetowy o nicku GabeFollower znalazł kolejne linijki kodu źródłowego Source 2 wprowadzanego do CS:GO za pomocą… aktualizacji do Artifacta. Odnoszą się do dynamicznego oświetlenia oraz cieni.