Z pewnością każdy kojarzy znanego gracza Ioann'a „Edward” Sukharev, który znany jest przede wszystkim z roli entry fragger'a i gry u boku Natus Vincere. Czy jednak to wszystko? Sprawdźmy jak Valve przyjrzało się jego życiu.

Ioann był przeważnie bardzo aktywnym, pełnym radości dzieckiem. Wyrósł na opiekuńczego, uprzejmego i kochającego swoją rodzinę człowieka. Anna, siostra zawodnika od samego początku czuła, że Ioann ma w sobie coś specjalnego. Posiada pewne cechy, które należą wyłącznie do zwycięzców. Swoją historię z graniem rozpoczął mając zaledwie 9 lat. Mama gracza wspomina czasy, kiedy wyjechali pewnego razu na wakacje, a Edward ciągle węszył w poszukiwaniu kafejki internetowej. Tylko tam można było go znaleźć. W ciągu roku szkolnego również spędzał tam wiele czasu razem z kolegami z klasy. Zdarzało się, że również z samego rana jeszcze przed rozpoczęciem zajęć. Tam poznał pierwszą wersję gry Counter-Strike z 1999 roku.

Całe życie Edward spotykał ludzi, którzy mówili mu, że granie w gry jest dziecinne i bezsensowne, jednak zawsze wiedział, że będzie to warte każdej poświęconej minuty. Wkładał w to tyle uwagi, że nie miał czasu na cokolwiek innego. Czuł, że profesjonalna gra zajmie poważne i najwyższe miejsce w jego życiu. Bardzo kocha swoje miasto – Kharkov. Jest to drugie największe miasto na Ukrainie z ciekawą historią i wieloma uniwersytetami. Przeniósł się jednak do Moskwy, co sprawiło, że po pewnym czasie czuł się w swoim rodzinnym miejscu jako gość. Wiele podróżuje, zbiera nowe doświadczenia, poznaje ludzi i kultury. Ostatnio próbował policzyć kraje, które zobaczył, ale nie potrafił ich zliczyć nawet na palcach dwóch dłoni.

Z Natus Vincere gra już od pięciu lat. Wiele wspólnie trenują, spędzają ze sobą dużo czasu. Są momenty kłótni, lecz pojawiają się także chwile wielkiej euforii. Drużyna odgrywa w jego życiu olbrzymią rolę traktując ich jak drugą rodzinę. Bliscy zdają sobie sprawę, że dał z siebie dużo energii i to zasiało ziarnko sukcesu w jego przyszłym życiu. To było poświęcenie, które opłaciło się. Jego największym marzeniem jest wygrać Mistrzostwa Świata. Wie, że zrobi wszystko, aby to osiągnąć – to dla niego szczególnie ważne.