Organizacja Izako Boars opublikowała oficjalne oświadczenie tłumaczące swoją obecną sytuację. Planują powrót do działań pod koniec roku.

Marka kojarzona głównie z twarzą Piotra „Izaka” Skowyrskiego przekazała swoim fanom smutne wieści. Organizacja została zmuszona spowolnić działania w esporcie, a głównym powodem jest spadek z Dywizji Mistrzowskiej w Polskiej Lidze Esportowej, przez co stracili ponad 85% zysków z Centralizacji Praw Sponsoringowych. W oświadczeniu możemy przeczytać – Obecna sytuacja gospodarcza odbija się dużym echen na polskiej branży esportowej, i nie tylko. Myślimy, że wrócimy do Was z wieloma ogłoszeniami pod koniec roku. 

Ponadto organizacja poinformowała o dużych zmianach na tak zwanym zapleczu. Przede wszystkim Izako Boars zakończyło współpracę z agencją Knacks.pro, która zarządzała drużyną i zawodnikami. Tym samym otworzono rekrutację, która pozwoli im wzmocnić wewnętrzne struktury.

Przedstawiciele organizacji toczą rozmowy ze sponsorami, którzy przez lata wspierali markę Izako Boars. Dialog ma na celu podsumować sukcesy jakie udało się wspólnie osiągnąć oraz przedyskutować możliwości na przyszłe lata.

W oświadczeniu najbliższy okres nazwano „największym sprzątaniem i restrukturyzacją ever”. Jednocześnie zarząd Izako Boars podpisany pod tymi słowami zapewnia, że spróbują wyjść z tego kryzysu jeszcze silniejsi.