Astralis nie poleci na turniej RMR w podstawowym składzie. Kristian „k0nfig” Wienecke doznał kontuzji i podczas rozgrywek na Malcie zastąpi go gracz z akademii – Mikkel „MistR” Thomsen.

Ostatnie tygodnie nie są łatwe dla duńskiego giganta. Najpierw miał problemy z awansem na turniej RMR. Slota zgarnął dopiero podczas ostatniej tury eliminacji. Następnie przystąpił do rywalizacji w ESL Pro League, z której odpadł już w fazie grupowej z bilansem 2/3. Brak solidnej formy przed kwalifikacjami do Majora jest widoczny gołym okiem, choć to nie jedyny problem ekipy Lukasa „gla1ve” Rossandera. Dziś klub przekazał, że Kristian „k0nfig” Wienecke doznał skomplikowanego złamania kostki, przez co musi się udać na przerwę od profesjonalnego grania.

Tym samym Astralis poleci ze zmiennikiem na Maltę. Walczyć o slota na Majorze będzie z członkiem swojej akademii – Mikkelem „MistR” Thomsenem, który jest jej częścią od samego początku projektu, czyli 2020 roku. Będzie to dla niego pierwsze tak poważne wyzwanie w karierze. Dotychczas widzieliśmy Mikkela w zmaganiach takich, jak WePlay Academy LeaguePinnacle Cup i różnych otwartych eliminacjach.

Na ten moment nie wiadomo, ile czasu na powrót do zdrowia potrzebuje k0nfig. Zapewne wszystko będzie się wyjaśniało na bieżąco. Tymczasowy skład Astralis zostawiamy poniżej.

  • Denmark Lukas „⁠gla1ve⁠” Rossander
  • Denmark Andreas „⁠Xyp9x⁠” Højsleth
  • Denmark Asger „⁠Farlig⁠” Jensen
  • Denmark Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer
  • Denmark Mikkel „⁠MistR⁠” Thomsen – zmiennik
  • Denmark Martin „⁠trace⁠” Heldt – trener