Wyniki są zdecydowanie poniżej oczekiwań, pora więc na kolejne zmiany. W Cloud9 nastąpiła zamiana ról na serwerze – od teraz Patrick „es3tag” Hansen będzie głównym snajperem drużyny – donosi HLTV.

Duńczyk na tej pozycji ma zastąpić dotychczasowego AWPera – Alexa „ALEX” McMeekina. Co ciekawe, Brytyjczyk był głównym snajperem zaledwie miesiąc, gdyż w pierwotnym składzie rola ta należała do Ozgura „woxic” Ekera. Turek jednak został odsunięty od zespołu w styczniu, a snajperkę po nim przejął właśnie ALEX. Jak widać były gracz Vitality nie radził sobie zbyt dobrze z karabinem snajperskim, więc pora na kolejną zmianę.

Cloud9 próbuje coś zmienić w swojej grze również przez słabe wyniki. Drużyna zawiodła na ostatnich turniejach, czyli na cs_summit 7 oraz IEM Katowice Play-in. Zespół, który miał walczyć o najwyższe cele nagle nie pojawia się nawet na najważniejszych turniejach roku, gdyż po prostu się na nie nie kwalifikuje. Stąd zmiany.

To nie będzie pierwsza przygoda es3taga z AWPą. Duńczyk używał tej broni za czasów swojej gry w Heroic, zwłaszcza w 2019 roku. Łącznie przez całą karieę AWP jest jego trzecią najskuteczniejszą bronią – zdobył z niej łącznie 1809 fragów. Teraz będzie miał kilkanaście dni na przystosowanie się do nowej roli, Cloud9 bowiem ma wolne do 8 marca. Wówczas rusza 13. sezon ESL Pro League, na którym naturalnie amerykańską organizację zobaczymy.