Cloud9 wygrało drugą mapę i tym samym doprowadziło do remisu w Wielkim Finale ESL Pro League Season 4. Amerykanie okazali się być lepsi na de_mirage i po dosyć szybkim pojedynku, pokonali SK 16:6.

Proces wyboru map:

  • Brazil SK odrzuca Cache
  • United States Cloud9 odrzuca Nuke
  • Brazil SK wybiera Overpass
  • United States Cloud9 wybiera Mirage
  • Brazil SK odrzuca Cobblestone
  • United States Cloud9 odrzuca Train
  • Mapa decydująca: Dust2

Pierwszą rundę pistoletową na drugiej mapie zagarnęli antyterroryści, czyli SK Gaming. Ich przeciwnicy nie musieli długo czekać na wygraną i wykorzystali swoje anty-eco na wyrównanie wyniku. Amerykanie zdobyli kolejny punkt i tym samym pozostawili swoich przeciwników bez funduszy. Nie mogli zaprzepaścić takiej okazji na powiększenie przewagi. SK wygrało jedną rundę, ale tuż po niej musiało pogodzić się ze stratą dwóch następnych. Cloud9 doprowadzając do wyniku 6:2 zmusiło swoich przeciwników do podjęcia decyzji o skorzystaniu z taktycznej pauzy. Po tym, jak SK zbliżyło się do C9 na odległość punktu, ci drudzy zdecydowali się na skorzystanie z taktycznej pauzy. Wyszło to zawodnikom na dobre, gdyż tuż po wznowieniu przeprowadzili skuteczny atak na bombsite „B”. Terroryści zapewnili sobie zwycięstwo w tej połowie i mogli tylko dążyć do tego, aby różnica była większa niżeli jednopunktowa. Ostatecznie skończyło się na trzech, a więc 9:6 dla Cloud9.

Po zmianie stron zobaczyliśmy szybki atak na bombsite „B”. Cloud9 pozostało na straży. Mimo to, coldzera prawie dał radę samemu zabić czterech antyterrorystów. Z drobnymi problemami i rozbrajanie bomby „na styk”, C9 doprowadziło do wyniku 12:6. Kluczowym mógł się okazać pierwszy full. Został on zdobyty przez antyterrorystów. Zespół Jake'a „Stewie2k” Yipa, był coraz bliżej zwycięstwa i wyrównania w całym spotkaniu. Wygrywając piętnastą rundę, Cloud9 zyskało dziewięć map-pointów. SK Gaming zdecydowało się na taktyczną pauzę. Ten zespół nie zdołał już się podnieść i ostatecznie przegrał drugą mapę 6:16. Okazało się, że wszystko rozstrzygnie się na de_dust2. Póki co to spotkanie to było naprawdę godne spotkania finałowego.