Po bardzo emocjonującym starciu, SK Gaming pokonało Ninjas in Pyjamas i to właśnie Brazylijczycy zagrają w Wielkim Finale czwartego sezonu ESL Pro League.

Proces wyboru map:

  • Sweden NiP odrzuca Mirage
  • Brazil SK odrzuca Cache
  • Sweden NiP wybiera Nuke
  • Brazil SK wybiera Overpass
  • Sweden NiP odrzuca Train
  • Brazil SK odrzuca Dust2
  • Mapa decydująca: Cobblestone

de_cobblestone

Ostatnia mapa tego spotkania rozpoczęła się od wygranej przez SK Gaming rundy pistoletowej. Terroryści poszli za ciosem i nie dali szans grającym eco przeciwnikom. Przed pierwszym na tej mapie fullem, Brazylijczycy wykorzystali taktyczną pauzę. Założona taktyka najwyraźniej nie podziałała, bo NiP bez większych problemów obroniło się przed atakiem. Niestety dla antyterrorystów- nie zdołali oni po raz kolejny wytrzymać ofensywy przeciwnika. To był moment, w którym zdecydowali się oni na taktyczną pauzę. SK Gaming prowadziło 5:1. Wygrywając kolejnego fulla, sprawili, że Szwedzi po raz kolejny nie mieli funduszy na zakup przedmiotów. To nie mogło skończyć się inaczej niż sześciopunktowym prowadzeniem. Wtedy przyszła kolej na antyterrorystów, ale to wciąż była dosyć kiepska sytuacja dla tego zespołu. SK po trzecim straconym punkcie wykorzystało taktyczną przerwę. Podjeli wtedy decyzję o szybkim ataku na bombsite „B”, jednak Richard „Xizt” Landström stał na straży i pozbawił życia czterech przeciwników. To był częściowy powrót NiP, jednak połowa zakończyła się wygraną SK – 9:6.

Sk Gaming zwyciężyło w rundzie pistoletowej i zdobywając trzy szybkie punkty, stworzyło sobie dosyć łatwą okazję do szybkiego zakończenia tego spotkania. NiP nie mogło praktycznie nic zrobić i potrzebowało w tym momencie naprawdę idealnych wejść, perfekcyjnej celności i trochę szczęścia, aby zmienić losy meczu. Niestety dla Szwedów, ale do tego nie doszło. SK momentalnie doprowadziło do 14:6. W tym momencie terroryści się obudzili, ale chyba było na to trochę za późno. W tej grze jednak wszystko się może zdarzyć, a szwedzki zespół jest jednym z tych, które doskonale zdają sobie z tego sprawę. Doprowadził on do 14:10. Po tym, jak SK Gaming zyskało pięć match-pointów, NiP wykorzystało taktyczną pauzę. Jednak nie pomogła ona wiele i to właśnie SK Gaming awansowało do Wielkiego Finału!