SK Gaming nie pozostało dłużne swoim przeciwnikom. Pokonując Ninjas in Pyjamas na de_overpass, Brazylijczycy doprowadzili do remisu w półfinałowym starciu ESL Pro League Season 4.

de_overpass

Pomimo świetnego ace'a w wykonaniu Marcelo „coldzera” Davida, to właśnie NiP zdobyło pierwszą rundę. Niestety dla nich, ale w miarę dobry atak na bombsite „A” w drugiej rundzie nie pomógł, gdyż świetne zachowanie SK Gaming w anty-eco sprawiło, że brazylijski zespół wyrównał wynik. Podobne odbicie miało miejsce w następnym starciu. Przez przegraną, Szwedzi nie mogli zakupić pełnego ekwipunku. Brazylijczycy nie mieli zamiaru przystopować i w mgnieniu oka prowadzili 5:1. Mało brakowało, a terroryści doprowadziliby do przełamania. Z sytuacji 2 vs 4 doprowadzili do 2 vs 1, ale Lincoln „fnx” Lau stał na straży i najpierw pozbawił życia jednego przeciwnika, a następnie wykonał ninja defuse. Po tym, jak SK prowadziło 7:1, przyszedł wreszcie czas na NiP. Najpierw jedna, bardzo ciężko wywalczona runda, później genialny pokaz od Christophera „GeT_RiGhTa” Alesunda, który zabił czterech wrogów. Niestety dla Szwedów, to chyba było tylko chwilowe wybicie z rytmu drużyny Gabriela „FALLEN” Toledo. „Gospodarze” szybko odzyskali dwa utracone punkty. To był koniec NiP-u w tej połowie, która zakończyła się dosyć wysoką wygraną SK- 12:3

Druga runda pistoletowa poszła w całości po myśli Ninjas in Pyjamas. Szwedzi, pomimo drobnych problemów, pokonali grające anty-eco SK. Ta druzyna z kolei zdecydowała się na wykorzystanie taktycznej pauzy przed pierwszym w tej połowie fullem. Widać, że się opłaciło, gdyż SK z łatwością wygrało i tym samym pozbawiło przeciwników funduszy. W tym momencie, NiP było praktycznie skazane na trzecią mapę. Brazylijska formacja zyskała dziewięć map-pointów. Podopieczni THREAT'A dzielnie obronili pierwszy z nich, ale już na drugim musieli uznać wyższość przeciwników. SK Gaming pokonując NiP 16:7 doprowadziło do trzeciej, decydującej mapy.