Ninjas in Pyjamas pokonało Team EnVyUs również na drugiej mapie i tym samym zostaje kolejnym półfinalistą ESL Pro League Season 4. Szwedzi po bardzo długim pojedynku zwyciężyli na de_dust2. To oznacza, że to oni zmierzą się jutro z SK Gaming.

• Sweden NiP odrzuca Cache
  • France EnVyUs odrzuca Train
  • Mapa decydująca: Cobblestone

de_dust2

Pierwsza runda pistoletowa w tej drugiej mapie wpadła na korzyść Ninjas in Pyjamas, które jako strona atakująca nie miało problemów z wtargnięciem na bombsite przeciwników. Podobnie było w przypadku rundy anty-eco.  Szwedzi bardzo szybko rozprawiali się z Francuzami. Nie inaczej było podczas pierwszego fulla. Szybkimi i skutecznymi atakami, NiP doprowadziło do pięciopunktowego prowadzenia. Nie udało się powtórzyć „sukcesu” z pierwszej mapy, bo do niego zabrakło jednej rundy. Antyterroryści odparli atak w szóstej rundzie. Nie udało im się wykonać serii. NiP odzyskało kontrolę, którą na chwile- w siódmej rundzie- zakłócili Francuzi. To był właściwie koniec EnVy w tej połowie. Ninjas in Pyjamas, konsekwentnie powiększało swoją przewagę aż do 11:2. Wtedy przyszła chwila przebudzenia u EnVy i ta połowa zakończyła się rezultatem 4:11.

Runda pistoletowa na początku drugiej połowy była w pełni udana dla Team EnVyUs. Jak nie trudno się domyślić, szybko zaczęli oni odrabiać straty. Doprowadzili do rezultatu 7:11, po czy, stracili punkt. To jednak nie przygasiło zapału francuskiego zespołu. Doprowadzając antyterrorystów do kolejnego eco, EnVy zyskało szansę na zmniejszenie różnicy. Nie zaprzepaścili jej i już tylko dwie rundy dzieliły ich od Szwedów. Podopieczni Björna „THREAT” Peresa obudzili się i zwyciężyli w dwóch następnych starciach.  Team EnVyUs nie chciało pozostać dłużne swoim rywalom. Na tablicy wyników ujrzeliśmy rezultat 12:14. Antyterroryści w genialnym stylu odbili bombsite po kolejnym ataku i tym samym zyskali trzy punkty meczowe. Na ewentualne zwycięstwo przyszło m poczekać. EnVy doprowadziło do dogrywki!

Początek dogrywki to świetna gra GeT_RiGhTa, który miał ogromny wkład w dwóch pierwszych rundach, które „wpadły” na konto szwedzkiego zespołu. Po zmianie stron, NiP po raz kolejny przypuścił udany atak na bombsite „B” i również po raz kolejny stanął przed szansą na zwycięstwo. EnVy odbiło raz bombsite, ale w ostatnim starciu EnVy nie dało rady powtórzyć wyczynu i przegrało 17:19. to oznacza, że w jutrzejszym półfinale Ninjas in Pyjamas zagrają przeciwko SK Gaming!