Ninjas in Pyjamas w dobrym stylu zwyciężyło na pierwszej ćwierćfinałowej mapie przeciwko Team EnVyUs. Po genialnej pierwszej połowie i znośnej drugiej- Szwedów dzieli tylko krok od półfinałów ESL Pro League Season 4.

de_nuke

Pierwsza pistoletówka „wpadła” na konto antyterrorystów, czyli reprezentantów szwedzkiego Ninjas in Pyjamas. Z problemami, ale jednak, NiP zwyciężyło również w następnym starciu. Tylko formalnością było pokonanie Francuzów, kiedy ci grali full eco. Team EnVyUs zdołało podłożyć bombę w pierwszym fullu, ale inną kwestią pozostaje obronienie jej.  „Krzysiek i spółka” po chwili posiadali już sześć punktów przewagi. Kolejna runda to wyjątkowy pokaz umiejętności Christophera „GeT_RiGhTa” Alesunda, który w pięknym stylu wykonał ace'a. Szwedzi byli nie do zatrzymania. Maikel „Maikelele” Bill uratował swój zespół i zdobywając trzy, bardzo szybkie fragi- powiększył przewagę. Nie trzeba było długo czekać, aby składała się ona z dwóch cyfr. Do tego momentu starcia, gra antyterrorystów była genialna. Bez zbędnych wychyleń, lub też atakowania samemu po dostrzeżeniu przeciwnika. Wszystko w tej obronie było przemyślane i dopieszczone. Dopiero po jedenastu przegranych starciach z rzędu, Team EnVyUs zdołało pokonać szwedzką defensywę. Radość nie trwała zbyt długo, NiP odzyskało kontrolę. Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się bezwzględnym zwycięstwem antyterrorystów – 13:2.

Druga część tej mapy rozpoczęła się od kolejnej rundy pistoletowej na korzyść Ninjas in Pyjamas. EnVy, które znalazło się w tragicznej sytuacji, dało radę pokonać terrorystów podczas starcia anty-eco. Antyterroryści nie mieli zamiaru oddać tej pierwszej mapy. Odrobili kolejny stracony punkt. W tym momencie, od remisu dzieliło ich jeszcze dziesięć zwycięskich rund. Po kolejnej przegranej- Szwedzi zdecydowali się na wykorzystanie taktycznej pauzy.  Po wznowieniu gry nie szło im najlepiej. EnVyUs doprowadziło do rezultatu 9:14, po czym po dwóch szybkich starciach- przegrało pierwszą mapę 9:16.