Cloud9 zwyciężyło z OpTic Gaming na de_cobblestone i tym samym awansowało do półfinału ESL Pro League Season 4. Na drugiej mapie, Cloud9 nie dało przeciwnikom większych szans, dzięki czemu w półfinale zmierzą się z mousesports.

de_cobblestone

Tę mapę, która mogła się okazać ostatnią, rozpoczęliśmy od wygranej przez OpTic Gaming pistoletówki. Zespół ten rozpoczął jako terroryści. Nie udało im się pójść za ciosem i powiększyć przewagi, gdyż już następne anty-eco było dla Cloud9. Antyterroryści po świetnym odbiciu rozbroili bombę i w ten sposób opróżnili portfele swoich przeciwników. To nie mogło przynieść nic innego niż tylko kolejny punkt dla C9. Zespół ten nie miał zamiaru oddawać inicjatywy, a przynajmniej nie w tym momencie. W momencie, kiedy Cloud9 prowadziło 4:2, OpTic szybko zaatakowało bombsite „B”. Na Timothy'ego „autimatic” Ta spadł obowiązek odbicia bs'a. Wywiązał się z niego śpiewająco, a to sprawiło w rezultacie, że Cloud9 wyszło na prowadzenie 8:2 Tuż po kolejnym zwycięstwie antyterrorystów, przyszła pora na kolejny clutch  w wykonaniu autimatica. Tym razem, Amerykanin poradził sobie z sytuacją 1 vs 3 i rozbroił bombę. Do końca połowy, C9 nie oddało już ani jednej rundy, więc połowa nie mogła się zakończyć inaczej niż 13:2

Drugą połowę Cloud9 rozpoczęło z przytupem. O ile de_dust2 był w miarę wyrównany, o tyle na de_cobblestone obie drużyny dzieliła przepaść. Tą przepaścią było dwanaście punktów. Pomimo starań OpTic Gaming, szybko doszło do match-pointów dla Cloud9. Ich było aż 13! Terroryści wykorzystali pierwszy z nich i to właśnie oni zmierzą się z mousesports w półfinale czwartego sezonu ESL Pro League.