W meczu wygranych grupy B walkę stoczyły dwa szwedzkie zespoły: Ninjas in Pyjamas oraz fnatic. Silniejsza w tym pojedynku okazała się być formacja NiP. Skład fnatic będzie musiał powalczyć o zostanie w finałach w meczu decydującym.

Wybór map:

Sweden fnatic odrzuciło Cache
Sweden NiP odrzuciło Inferno
Sweden NiP odrzuciło Mirage
Sweden fnatic odrzuciło Overpass
Sweden fnatic odrzuciło Cobblestone
Sweden NiP odrzuciło Dust2

  • de_train

W tych szwedzkich derbach zmierzyli się zawodnicy Ninjas in Pyjamas oraz fnatic. Od wygrania pistoletówki rozpoczęła ekipa flushy, zapewniając sobie przewagę ekonomiczną, którą zdołali wykorzystać. W pierwszym starciu, kiedy to obie drużyny grały z całym wyposażeniem, zdecydowanie lepiej poradzili sobie podpieczni THREAT'a zdobywając swój pierwszy punkt. W następnej batalii mimo pełnego ekwipunku u zawodników fnatic, to reprezentanci NiP wygrali rundę bez straty zawodnika. Kolejne starcie padło również łupem ekipy GeT_RiGhT'a, gdyż przeciwnicy nie mieli większych szans grając z samymi pistoletami. Przy wyniku 4:3 dla fnatic, Ninjas in Pyjamas postawiło na zajęcie bombsite'u B, co przyniosło rezultat w postaci zdobycia punktu. Tutaj rozpoczęły się problemy. Fnatic będąc na prowadzeniu zaczęło pomału tracić zdobyte rundy. NiP wyraźnie nie chciało dać za wygraną co poskutkowało mobilizacją sił w składzie. Pierwsza połowa na mapie de_train zakończyła się rezultatem 8:7 dla zawodników Ninjas in Pyjamas.

Po stronie terrorystów fnatic poradziło sobie zdecydowanie gorzej. Przegrywając rundę pistoletową dali przeciwnikom możliwość na zdobycie kolejnych punktów. Doszczętnie wykorzystali to gracze Ninjas in Pyjamas. W tej części spotkania pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie dwóch punktów. To jednak nie wystarczyło fnatic, aby odbić się od słabego wyniku. Przewaga punktowa robiła się coraz większa (9:11). W tym momencie formacja Ninjas in Pyjamas zdecydowała pociągnąć mecz do samego końca. De_train kończy się wynikiem 16:9 dla NiP'u. To oznacza, że fnatic będzie musiało powalczyć w meczu decydującym.