Luminosity Gaming pokonało kanadyjską formację OpTic Gaming w meczu o drugie miejsce grupy „A” podczas trwających finałów ESL Pro League Season 3.

Proces wybierania map:

  • Canada OpTic Gaming odrzuca de_mirage,
  • Brazil Luminosity Gaming odrzuca de_cache,
  • Canada OpTic Gaming wybiera de_inferno,
  • Brazil Luminosity Gaming wybiera de_overpass,
  • Canada OpTic Gaming odrzuca de_train,
  • Brazil Luminosity Gaming odrzuca de_dust2.

de_inferno 16:12 (7:8; 9:4)

Pierwszą rundę wygrali terroryści, czyli OpTic Gaming. Dużą zasługę w tym miał Will „RUSH” Wierzba, który zdobył cztery fragi – wszystkie poprzez headshot. Kanadyjska drużyna bez problemu przebrnęła również przez trzy kolejne punkty, które wygrali. W tym momencie drużyna Luminosity Gaming odrobiła straty. Po tym jak Brazylijczycy doprowadzili do remisu, zespół OpTic wyszedł na prowadzenie 8:4. Antyterroryści wygrali ostatnie trzy rundy połowy, która zakończyła się wynikiem 8:7 dla Optic Gaming. 

Druga połowa rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez brazyliski team, który tym samym doprowadził do remisu.  OpTic Gaming nie pozwoliło, aby ich przeciwnicy wyszli na prowadzenie i grając anty-eco zdobyli swój dziewiąty punkt. Luminosity Gaming odpłaciło się „pięknym za nadobne” i po raz kolejny zrównało się wynikiem z północnoamerykańskim zespołem. Przy wyniku 10:10, zwycięzcy ostatniego majora wysunęli się prowadzenie 15:10. OpTiC Gaming zdołało obronić tylko dwa punkty meczowe.

de_overpass 16:13 (6:9; 10:4)

W drugiej mapie, pierwszą pistoletówkę po raz kolejny wygrało OpTiC Gaming, które rozpoczęło po stronie broniącej. Luminosity Gaming przegrało dwie rundy eco, aby następnie zdobyć aż pięć punktów z rzędu. OG zdołało wyrównać straty, ale dopuściło jeszcze do straty jednej rundy. Kanadyjska drużyna wygrała pierwszą część 9:6.

Kolejna runda pistoletowa była na konto Luminosity Gaming, ale po raz kolejny przegrali force-buy przeciwników. Optic Gaming wykorzystując przewagę pieniężną wyszło na prowadzenie 12:7„FalleN i spółka” odrobili dwa punkty straty, po czym przegrali rundę na 13:9 dla OG. Jak się miało później okazać- to była ostatnia runda, którą zdobył kanadyjski zespół. Luminosity Gaming zdobyło wszystkie pozostałe punkty i w rezultacie wygrało mapę 16:12, a cały mecz 2:0.