Przed Nami kolejna mapa – de_train. Czy francuska formacja poradzi sobie na swoim polu? Jeśli Luminosity nie podoła w tej walce,  G2 Esports będzie o krok bliżej do zwycięstwa.

Wybór map:

Brazil Luminosity odrzuca Cache
France G2 odrzuca Mirage
Brazil Luminosity wybiera Overpass
France G2 wybiera Train
Brazil Luminosity wybiera Cobblestone
France G2 wybiera Dust2

  • de_train

Kolejne starcie dzisiejszego wieczoru rozpoczynamy pistoletówką, która trafiła na konto brazylijskiej formacji. Po przegranej na swojej mapie, Luminosity przydałoby się to zwycięstwo, aby wyrównać szanse. Brazylijczycy wykorzystali przewagę pieniężną i zdobyli dwie kolejne rundy (3-0). Przyszedł czas na grę „full buy” po stronie G2 Esports, jednak mimo to nie udało im się pokonać Luminosity Gaming. Przez to stracili kolejne ważne punkty doprowadzając do rezultatu 6-0. Dopiero siódma runda okazała się tą szczęśliwą i pozwoliła im na prawidłowe wejście w spotkanie. Niestety, Brazylijczycy oddalali się ze swoim wynikiem coraz bardziej, przez co powrót do gry stawał się trudniejszy (7-2). To jednak nie stopowało zawodników G2 Esports. Starali znaleźć się najlepszą taktykę i sposób na swoich rywali. W tej połowie udało im się jednak zdobyć tylko cztery punkty (11-4 dla Luminosity Gaming).

Czy zmiana stron pomoże G2 Esports na comeback? Runda pistoletowa zdecydowanie na to wskazywała. Jeśli uda im się wykorzystać to w kolejnych starciach mają szansę na powrót. Wciąż nie znajdują się na straconej pozycji (11-6). Nie z takich opałów wychodziła francuska formacja. Luminosity jako terroryści radziło sobie o wiele gorzej z defensywną grą przeciwników. Pomału G2 Esports zbliżało się do wyniku brazylijskiego składu, który w tym momencie czuł się coraz bardziej niepewny. Podczas drugiej części de_train udało im się zdobyć zaledwie jeden punkt (12-12). Do końca mapy nie było wiadomo kto zwycięży. Ostatecznie, silniejszy okazał się skład Luminosity Gaming. De_train kończy się rezultatem 16-13 dla Brazylijczyków.