Przyszedł czas na wielki finał ESL Pro League Season 3 Finals. Szczęśliwcami, którym udało się dojść do tego punktu turnieju okazały się być formacje Luminosity Gaming oraz francuska drużyna G2 Esports. 

Wybór map:

Brazil Luminosity odrzuca Cache
France G2 odrzuca Mirage
Brazil Luminosity wybiera Overpass
France G2 wybiera Train
Brazil Luminosity wybiera Cobblestone
France G2 wybiera Dust2

  • de_overpass

Pierwsze spotkanie finałowe rozpoczynamy na mapie de_overpass. Luminosity Gaming zdobyło rundę pistoletową, jednak nie wykorzystali jej dostatecznie dobrze i pozwolili przeciwnikom zdobyć przewagę w kolejnych rundach (3-1). W tym momencie Brazylijczycy zaczęli zastanawiać się nad błędami, które popełnili i w następnych starciach odegrali się na rywalach. Mobilizacja sił poprowadziła ich do zadowalającego rezultatu 6-4. Kłopoty zaczęły się dopiero od jedenastej rundy, kiedy francuski zespół zaczął zdobywać kolejne punkty doprowadzając do remisu, a następnie znacznej przewagi (8-6). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9-6 dla G2 Esports.

Początek drugiej części emocjonującego meczu ponownie należał do formacji Luminosity Gaming. Tutaj jednak zespół w pełni wykorzystał możliwość zdobycia łatwych pierwszych punktów zbliżając się wynikiem do francuskich rywali (9-8). G2 Esports nie traciło nadziei. Z minuty na minutę było widać coraz większą pewność drużyny po stronie terrorystów. Jeśli ten poziom utrzyma się do końca spotkania, Francuzi zdecydowanie mają wielką szansę na zdobycie pierwszej mapy na swoje konto. Sytuacja ponownie zaczęła się powtarzać. Po osiągnięciu zadowalającego wyniku przez Luminosity, G2 Esports widząc zagrożenie zaczęło odpierać atak z podwójną siłą (12-8). De_overpass wymknął się Brazylijczykom spod kontroli (13-7). Niewiele brakowało do zakończenia tej mapy, jednak Luminosity starało się jeszcze wyciągnąć swój wynik i dać z siebie wszystko. To nie wystarczyło. Pierwsze starcie kończy się rezultatem 16-10 dla Francuzów.