Finał trzeciego sezonu ESL Pro League wciąż trwa! Po zwycięstwie Brazylijczyków na Train przenieśliśmy się na mapę Cobblestone.

  • Cobblestone

Pistoletówkę lepiej rozpoczęli reprezentanci Luminosity Gaming, eliminując dwóch rywali, lecz końcówka należała do Francuzów, którzy ostatecznie zdobyli pierwszy punkt na swoje konto. W drugim starciu zapowiadało się na kolejny pojedynek wygrany przez G2 Esports, jednak Gabriel 'FalleN' Toledo zachował zimną krew i udało mu się 'wyrwać' tą rundę z rąk francuskiej formacji, nokautując przeciwnika w sytuacji 1vs2. Podczas kolejnej batalii Richard 'shox' Papillon i jego koledzy bez problemu wyeliminowali całą brazylijską drużynę, dysponując jedynie samymi pistoletami. Pierwsza połowa zwiastowała zdecydowanie wyrównaną walkę ze strony obu drużyn – frag za frag, runda za rundę, w końcu jeden punkt przewagi zdołali wypracować sobie zawodnicy Luminosity Gaming, prowadząc przed zmianą stron (8:7).

Druga połowa rozpoczęła się od wygrania pistoletówki przez Francuzów, którzy wygrali również dwa kolejne pojedynki dzięki przewadze ekonomicznej. W momencie, gdy Brazylijczycy mieli środki, by zakupić pełne wyposażenie zdołali wyrównać wynik, lecz końcówka mapy należała do G2 Esports. Wygrali oni bowiem resztę pojedynków, triumfując na mapie Cobblestone z wynikiem 16:10.

Brazil Luminosity 10:16 (8:7; 2:9) G2 Esports France

Wynik w mapach:

Brazil Luminosity 1:2 G2 Esports France (spotkanie w formacie best-of-five)

Następną mapą będzie Dust2, na którym być może rozstrzygnie się wynik całego spotkania. Czy G2 Esports wytrzyma presję? A może to Luminosity zdoła podnieść się i powalczy o zwycięstwo w trzecim sezonie ESL Pro League! Transmisję na żywo możecie oglądać tutaj.