W trwającym właśnie czwartym tygodniu rozgrywek ESL Pro League Season 3, Astralis wygrało dwa mecze przeciwko Mousesports, które odbyły się na de_mirage i de_dust2

Pierwszy mecz na mapie, jaką był de_mirage, Astralis wygrało 16:12. Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca i półfinaliści Intel Extreme Masters musieli uznać wyższość drużyny Mouz i przegrali pierwszą połowę 7:8. W drugiej części  rozgrywki sytuacja się odwróciła. Astralis zaczęło wygrywać kolejne rundy, przez co mogło się wydawać po grze Niemców, że zaczęli być zdezorientowani i nie wiedzieli jak mają sobie poradzić z grą Duńczyków. Ostatecznie, w tej połowie Mouz wygrało tylko cztery rundy, a Astralis aż dziewięć, czym samym wygrali spotkanie.

  • Drugi mecz: de_dust2

Po krótkiej przerwie po de_mirage przyszedł czas na kolejną rozgrywkę pomiędzy tymi dwoma drużynami. Do starcia doszło na de_dust2. Od początku to właśnie Astralis wyraźnie dominowało w tym spotkaniu. Poza czterema rundami, Niemcy nie mięli praktycznie nic do zdziałania. Wspomnieć tu trzeba genialną grę i zgranie drużyny Astralis, a szczególnie René „cajunb” Borg. Cajunb na tej mapie miał aż 29 fragów i tylko 2 zgony!

Poza tymi meczami, będziemy jeszcze dzisiaj świadkami dwóch następnych spotkań, w których w szranki stanie NiP oraz gracze z drużyny Faze!