„Orły” z PRIDE miały dziś jedno zadanie – zdobyć pierwsze zwycięstwo w zamkniętych kwalifikacjach do WCA 2017. Rywalem Polaków było QB Fire.

Proces odrzucania map:

1. Poland PRIDE odrzuca Overpass
  2. Russian Federation Quantum Bellator Fire odrzuca Cobblestone
  3. Poland PRIDE wybiera Mirage – Russian Federation QB Fire 13:16 Poland PRIDE
  4. Russian Federation Quantum Bellator Fire wybiera Inferno – Russian Federation QB Fire 16:6 Poland PRIDE
  5. Poland PRIDE odrzuca Nuke
  6. Russian Federation Quantum Bellator Fire odrzuca Train
  • Mapą decydującą będzie Cache – Russian Federation QB Fire 16:8 Poland PRIDE

Nasi rodacy zaczęli naprawdę świetnie mapę Mirage. W pierwszej połowie mieli za zadanie bronić bombsite'ów przed antyterrorystami, czyli QB Fire. Przez sześć rund rywale „Orłów” byli kompletnie bez szans, a reprezentanci PRIDE robili sobie z nimi co chcieli. Nie zabrakło także rozbrojenia bomby w sytuacji 1v1. Dopiero siódma odsłona przyniosła rosyjskiej formacji punkt numer jeden, ale jak się jednak okazało, mimo słabego startu, pod koniec połowy Quantum Bellator Fire podgoniło polski skład. Przed zmianą stron na tablicy widniało 10:5 dla PRIDE. Druga pistoletówka także wpadła na konto „Orłów”, a w niej najwięcej zrobił reatz, który dzięki sprytnej podsadce do okna, ustawił przebieg rundy. Po chwili widzieliśmy już prowadzenie 14:6 i wszystko wskazywało na to, że polska ekipa będzie prowadziła 1:0 po zakończeniu rozgrywki na Mirage'u. Jak się jednak okazało, zakończenie dzieła zniszczenia nie było takie proste. Rosjanie obudzili się i zaczęli wracać do spotkania. W końcówce nie brakowało emocji, ponieważ QB Fire doprowadziło do bliskiego wyniku 13:14, ale na szczęście wtedy PRIDE wzięło się w garść i zwyciężyło 16:13.

Inferno zostało wybrane przez Quantum Bellator Fire, więc mogliśmy spodziewać się, że będą chcieli dobrze zacząć, podobnie jak PRIDE na Mirage'u. Rosjanie, którzy grali po stronie antyterrorystów, wygrali pistoletówkę oraz dwie kolejne rundy, przez co prowadzili 3:0. Następnie przyszła pora na pierwszy punkt dla „Orłów”, który niestety nie dał im zbyt wiele. QB Fire automatycznie odpowiedziało, co znacznie pogorszyło sytuację Polaków, jeśli chodzi o ekonomię. Na szczęście PRIDE w porę się ogarnęło i zaczęło łapać kontakt z przeciwnikiem. Do końca pierwszej połowy tracili tylko trzy rundy do rosyjskiego składu – 6:9. W rundzie pistoletowej „Orły” nie zagrały najlepiej, ponieważ nie zdobyły nawet jednego fraga. Terroryści byli praktycznie bezbłędni, co umożliwiło im szybkie zakończenie mapy. Zespół Quantum Bellator Fire pokonał PRIDE wynikiem 16:6.

O wszystkim zadecydował Cache. To na tej mapie poznaliśmy zwycięzcę, który utrzymał się w zamkniętych kwalifikacjach do WCA 2017 oraz przegranego, który pożegnał się z tymi rozgrywkami. Ponownie to Rosjanie zaczęli od przejęcia inicjatywy. Grali po stronie antyterrorystów i radzili sobie świetnie pod każdym względem. Zarówno odbijanie BS-ów im wychodziło, jak i samo bronienie przed podłożeniem bomby. Powiększali swoją przewagę z rundy na rundę, a w pewnym momencie prowadzili 10:1. „Orły” nie wiedziały jak złamać defensywę przeciwników. Do przerwy ekipie QB Fire udało się wykręcić ogromne prowadzenie – 12:3. Polacy dali jeszcze nadzieję na powrót, gdyż druga pistoletówka trafiła na ich konto. Grając po stronie CT radzili sobie z początku całkiem ładnie, ale gdy odrobili trochę straty, przeciwnicy skupili się i dokończyli tę mapę 16:8 i tym samym cały mecz 2:1.

PRIDE żegna się z zamkniętymi kwalifikacjami do WCA 2017. Przegrali 0:2 Singularity oraz dzisiaj 1:2 QB Fire.