Za nami pierwszy turniej kwalifikacyjny do trzeciego sezonu Fantasty Expo Challenge CS:GO. Spośród 128 drużyn, które wystartowały w eliminacjach, najlepsza okazała się drużyna Pride Gaming.

W finale dzisiejszych kwalifikacji o awans do głównego etapu FEC Season 3 walczyły zespoły Pride i G-Loud Gaming, gdzie lepsza okazała się ekipa Piotra „morelza” Taterki (16:9 Mirage, 16:12 Dust2).

Pierwszą lokacją spotkania była mapa Mirage, którą od wygranej pistoletówki zaczęli zawodnicy Pride. Dzięki przewadze ekonomicznej nad rywalem udało im się zdobyć również kolejne dwa punkty. Gdy reprezentanci G-Loud Gaming mieli już środki by zakupić środki, wygrali trzy następne pojedynki. Następnie inicjatywę przejęli zawodnicy świeżo powstałej organizacji – Pride Gaming, prowadząc na półmetku z wynikiem 10:5. Do końca pierwszej mapy nie pozwolili oni rywalom na powrót do spotkania, wygrywając Mirage z bilansem 16:9.

Drugą mapą był Dust2, którą tym razem lepiej rozpoczęli reprezentanci G-Loud Gaming, wygrywając pistoletówkę. Dzięki lepszemu wyposażeniu, zdobytemu dzięki wygraniu pierwszej rundy, cztery kolejne punkty powędrowały na ich konto. Do końca pierwszej połowy zdołali oni utrzymać prowadzenie, kończąc na półmetku z wynikiem 10:5. Po zmianie stron od wygranej pistoletówki rozpoczęli gracze Pride Gaming i to oni przejęli inicjatywę, doprowadzając do wyrównania wyniku. Zdecydowanie lepiej czuli się w roli antyterrorystów, niż po stronie atakującej, gdyż kolejnymi zdobytymi punktami przybliżali się do wygrania tej mapy i jednocześnie całego finału. Ostatecznie to właśnie Pride wygrywa mapę Dust2 z wynikiem 16:12 i awansuje do finałów trzeciego sezonu Fantasty Expo Challenge!