Po wielu zapowiedziach doczekaliśmy się pokazu odnowioną mapę Tuscan. Mapa została zaprezentowana na streamie jednego z amerykańskich twórców.

Tuscan przez lata należał do puli map turniejowych w erze Counter-Strike'a 1.6. Lokacja swoją historią sięga roku 1997, gdy twórcy ligi Cyberathlete Professional League stworzyli własną mapę de_cpl_mill i traktowali ją ekskluzywnie, wykorzystując ją jedynie w swoich rozgrywkach. Przez to osoba kryjąca się pod nickiem Brute zdecydowała się zaprojektować nową lokację, która rozkładem będzie przypominać niedostępne de_cpl_mill. Tak powstał Tuscan, który później podbił serca graczy zarówno na scenie amatorskiej jak i profesjonalnej.

Od tych wydarzeń minęło już sporo czasu, lecz pamięć o Tuscanie nie ginie. Masa miłośników serii Counter-Strike wciąż dobrze wspomina tę mapę, głośno wyrażając chęć jej powrotu w CS:GO. Dlatego też wieść o tym, że prawowity twórca lokacji zabrał się za jej rework, odbiła się mocnym echem wśród społeczności. Zaledwie kilka miesięcy później, Erik „fl0m” Flom zaprosił jedną z osób pracujących przy nowym Tuscanie na swoją transmisję, gdzie po raz pierwszy zobaczyliśmy mapę w pełnej krasie.

Na ten moment zaprezentowano wczesną wersję prac, wszak niemalże na całej mapie brakuje odpowiednich tekstur, a niektóre pozycje wciąż są w stanie „roboczym”. Daje to jednak spore spojrzenie na to jak będzie wyglądać nowy Tuscan, który w przyszłości może wrócić do puli map turniejowych.