We wtorek możemy obejrzeć trzy polskie drużyny w trzech różnych rozgrywkach. x-kom AGO zagra w „mistrzostwach Europy”, PACT kontynuuje walkę w ESEA MDL, a Honoris spróbuje swoich sił w siódmym tygodniu Home Sweet Home.

  • European Union ComplexityPoland Honoris

Ponownie Honoris nie ma lekko i już w pierwszym meczu na turnieju musi zmierzyć się z najwyżej rozstawioną drużyną. Mowa tu oczywiście o Complexity, które obecnie zajmuje 17. miejsce w rankingu HLTV. Będzie to trzecie podejście Polaków w turnieju Home Sweet Home. Na razie czekamy na pierwsze zwycięstwo ekipy TaZa i NEO, spotkanie z Complexity to jednak nie jest dobra pora na przełamanie. Dlaczego? Europejski skład bowiem jest ostatnio w świetnej formie i ma serię pięciu zwycięstw, w tym wygrał Home Sweet Home Cup 6. Początek spotkania już o godzinie 12:20. We wtorek zobaczymy jeszcze co najmniej jedno spotkanie z udziałem Honoris, rywalem będzie jeden z pary NordavindBudapest Five. Transmisja na kanale Good Game League.

  • ESL European Championship (x-kom AGO, Sprout i Tenerife Titans)

Bardzo ciekawe spotkanie czeka na nas po południu. x-kom AGO, czyli obecny mistrz Polski zagra bowiem w turnieju ESL European Championship 2020. Rozgrywki potrwają od 2 do 4 czerwca, a zwycięzca otrzyma zaproszenie na zamknięte kwalifikacje do ESL One Cologne. Pierwszym rywalem Polaków będzie Boca Boston, czyli zespół z Turcji. Rywal tajemniczy, bo praktycznie w ogóle nieaktywny na europejskiej scenie. Ponadto w Mistrzostwach Europy wezmą udział Sprout z dychą i snatchim na pokładzie, a także Tenerife Titans z Luzem. Niemiecko-polski skład zagra z Elites – czyli kompletną egzotyką CSa. Elites bowiem składa się z Egipcjanina, dwóch Włochów, Macedończyka, a także Izraelczyka. Wynik powinien być formalnością. Ekipa Luza z kolei ma największe wyzwanie – czyli mecz z Heretics. Francuzi obecnie zajmują 23. miejsce w rankingu HLTV i ostatnie miesiące to dla nich fala wznosząca. Starcie z taką ekipą może być smutną konfrontacją z rzeczywistością dla obecnych mistrzów Beneluksu.

  • Poland PACT w MDL-u

Na koniec czeka nas mecz BO1 w ESEA MDL Season 34 pomiędzy PACTEM a Spirit. Rosjanie w ostatnim czasie mają najlepsze wyniki w swojej karierze, zajmują obecnie bardzo wysokie 13. miejsce w rankingu HLTV. Potrafią rywalizować na równym poziomie z FaZe, pokonać fnatic czy GODSENT. W drugim spotkaniu nasi rodacy zmierzą się z FATE. To będą bardzo trudne spotkania dla PACTU, ale warto zaznaczyć, że Polacy w MDL-u czują się fantastycznie. Obecnie Sobol i spółka zajmują drugą pozycję w lidze, ponieśli na razie tylko jedną porażkę. Oby ta statystyka nie urosła we wtorek wieczorem.

Harmonogram spotkań Polaków na wtorek:

12:20 European Union Complexity – Poland Honoris

17:00 Poland x-kom AGO – Turkey Boca Boston

17:00 Belgium Tenerife Titans – France Heretics

17:00 Poland PACTRussian Federation Spirit

20:00 Germany Sprout – European Union Elites

20:00 Poland PACT – Bulgaria FATE