BLAST Premier Spring Final 2021 jutro dobiega końca, dzisiaj z turniejem pożegna się kolejna drużyna. Na placu boju pozostało czterech najlepszych – Gambit, Na'Vi, NIP i G2.

  • Russian Federation Gambit – Russian Federation Natus Vincere

Sobotę rozpoczynamy od genialnego meczu pomiędzy drużynami regionu CIS, czyli Gambit i Natus Vincere. Obie rosyjskie formacje to aktualnie dwa najlepsze zespoły na świecie, mierzą się jednak nie w wielkim finale, a jedynie w finale górnej drabinki. To efekt dotychczasowej znakomitej gry – Gambit nie straciło jeszcze na turnieju mapy, pokonując Evil Geniuses i Complexity. Na'Vi zaś wygrało 2:1 z FaZe i 2:0 z BIG. O czym warto wspomnieć, to znakomita seria sh1ro i spółki – zawodnicy mają bowiem aktualnie siedem wygranych z rzędu, a od pięciu spotkań nie stracili jeszcze mapy. Brzmi, jak wyzwanie dla ekipy s1mple'a, która chyba ostatnio znalazła patent na Gambit. Skąd to wiemy? Z ostatnich pojedynków head2head – Na'Vi bowiem wygrało aż pięć ostatnich map rozegranych pomiędzy tymi drużynami. Zapowiada nam się genialne spotkanie na absolutnym szczycie.

  • Sweden NIP – European Union G2

W drugiej parze mamy do czynienia z dwoma europejskimi zespołami, czyli NIP i G2. Szczególnie ci drudzy mogą być zadowoleni z ostatniego okresu, gdyż wydaje się, że w końcu transfer NiKo sie spłaca. Bośniak jest najlepszym indywidualnie graczem drużyny, a samo G2 obecnie zajmuje 4. miejsce w rankingu HLTV. To efekt ostatnich turniejów, na których europejski kolektyw zawsze dochodził do półfinału. Teraz najwyższa pora, by się przełamać i awansować do dalszej części. By to jednak zrobić, huNter i spółka najpierw muszą pokonać NIP, a następnie w konsolidowanym finale podjąć walkę z przegranym pary Gambit – Na'Vi. Na podobny scenariusz mają chrapkę Szwedzi, którzy po transferze device'a są uznawani za faworytów na każdym turnieju, z resztą zapewne sami od siebie tego również oczekują. Na razie udało się dotrzeć do finału FLASHPOINTA, być może uda się ten wynik powtórzyć tutaj, na BLAŚCIE.

Harmonogram spotkań:

  • 15:30 Russian Federation Gambit – Russian Federation Natus Vincere
  • 18:30 Sweden NIP – European Union G2

W gronie komentatorskim polskiej transmisji BLAST Premier Spring Final znaleźli się Jakub “Swelder” Grzegorski, Olaf “szeregowy” Ostrowski oraz Dominik “Domek” Nowakowski. Polską relację można znaleźć na kanale twitch.tv/esportnow.