Izako Boars i M1 EDEN drogą kwalifikacji, oraz Illuminar Gaming i MAD DOG'S PACT z zaproszeniami – te drużyny zobaczymy już za tydzień w Gdańsku na PLE-nerowym LAN-ie, czyli PGE Superpucharze od Polskiej Ligi Esportowej.

Poznaliśmy już wszystkich uczestników mini turnieju, ale z dużą nagrodą od Polskiej Ligi Esportowej. Pula nagród Superpucharu wynosić będzie 25 tysięcy złotych – zwycięzca bierze całą kwotę, pozostali uczestnicy do domu zabiorą jedynie wspomnienia z turnieju nad morzem. W Gdańsku pojawi się łącznie cztery drużyny. Będą to Izako Boars i M1 EDEN – obie ekipy wygrały kwalifikacje rozgrywane w ostatnim dniu czerwca. Dzisiaj zaś poznaliśmy zaproszonych uczestników – będzie to Illuminar Gaming, czyli triumfator wiosennego sezonu, a także MAD DOG'S PACT – finalista PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Zawody zostaną rozegrane 10 lipca. Cała impreza startuje jednak dzień wcześniej – dla odwiedzających organizator przygotował różne atrakcje jak strefy gamingowe i boiska do piłki nożnej i siatkówki. W strefie Free2Play będzie można wcielić się w rolę gracza, w Kids Zone animatorzy zaś będą zabawiać najmłodszych. Jest też Edu Zone – tam animatorzy przeprowadzą przez tajniki sportu elektronicznego, poruszając m.in. temat świadomego wsparcia i rozwoju kariery początkującego, aspirującego esportowca. Będą również specjalne strefy przygotowane przez partnerów, takich jak LG, eWinner, Riot Games i dystrybutora filmu „Czarna Wdowa”.

Całe wydarzenie zakończy się 11 lipca – w niedzielę zwycięzca LAN-a otrzyma nagrodę za triumf w turnieju. Tego samego dnia odbędą się showmatche – na serwerach rywalizować będą gamerzy, gwiazdy i influencerzy. Miejsce PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej to stadion letni w Gdańsku, wstęp wolny.