Zamknięte kwalifikacje do europejskiego Minora dobiegły końca. Niestety Polacy nie zdołali wykonać kolejnego kroku w przód.

Virtus.pro zawzięcie walczyło o awans do europejskiego Minora. Niewielu spodziewało się, że rozegrają aż trzy spotkania, lecz trzeba przyznać, że w tym ostatnim naprawdę sporo im zabrakło. Niemiecka drużyna BIG zaskoczyła naszych na Trainie, a następnie pewnie domknęła mecz na wybranym przez siebie Inferno, na którym Virtusi wyraźnie odstawali.

Spośród innych ciekawych historii warto wyróżnić tutaj skład NoChance. Jako jedyna ekipa bez wsparcia organizacji awansowała do europejskiego Minora i to w dość zaskakującym stylu. Mikail „Maikelele” Bill w decydującym starciu spotkał się ze swoim byłym kolegą z drużyny – Adamem „fribergiem” Fribergiem, który od jakiegoś czasu dowodzi zespołem Heroic. W meczu potrzebne były wszystkie trzy mapy, jednak to Bill i spółka okazali się lepsi. Zdecydowanie jest to jeden z największych sukcesów Maikelelego od jego rozstania z Ninjas in Pyjamas.

Lista uczestników europejskiego Minora prezentuje się następująco:

  1. European Union CR4ZY
  2. Sweden fnatic
  3. European Union mousesports
  4. Denmark North
  5. Sweden Team Ancient
  6. Germany Sprout
  7. Germany BIG
  8. European Union NoChance

Europejski Minor odbędzie się w dniach 17-21 lipca w Berlinie. Dwa najlepsze zespoły awansują bezpośrednio na turniej StarLadder Major Berlin 2019, zaś zespół z trzeciego miejsca otrzyma jeszcze jedną szansę na awans.