Niestety nie zobaczymy żadnych Polaków w turnieju BLAST Premier Fall Showdown 2022. W rozgrywkach weźmie udział szesnaście zespołów.

Zakończyły się wszystkie turnieje kwalifikacyjne do wydarzenia BLAST Premier Fall Showdown 2022, zaś organizatorzy poinformowali kto otrzyma ostatnie zaproszenia do zawodów. Bezpośrednie bilety od włodarzy powędrowały do brazylijskich ekip, czyli MIBR, Sharks oraz 00Nation, z kolei drogą kwalifikacji w turnieju znalazły się następujące ekipy: VERTEX, Team oNe, TYLOO, ECSTATIC, Sangal, Eternal Fire oraz Fluxo.

Wszystkie wyżej wymienione drużyny dołączyły do sześciu spadkowiczów z pierwszego jesiennego turnieju BLAST Premier – Astralis, Vitality, Heroic, Complexity, BIG oraz Evil Geniuses. Wszyscy uczestnicy spotkają się jeszcze w październiku aby walczyć o dwa miejsca w jesiennych finałach BLAST Premier Fall Finals.

Turniej odbędzie się w dniach 19-23 października i jak zwykle będzie go można obejrzeć z polskim komentarzem. Za transmisję w rodzimym języku odpowiada agencja gamingowa GAM3RS_X, a przypomnijmy, że poprzedni turniej BLAST Premier komentowany był wprost z nowopowstałego studia Piotra „Izaka” Skowyrskiego.