Organizatorzy ELEAGUE rozlosowali pary ćwierćfinałowe. Sprawdźcie, kto stanie na drodze Virtus.pro podczas fazy pucharowej.

Droga polskiej formacji Virtus.pro do tego etapu nie była taka prosta. Podczas pierwszego etapu fazy grupowej Polacy wygrali tylko jeden mecz (2:0 z compLexity), dwa pozostałe zremisowali (Gambit, EnVyUs). Taka sytuacja umiejscowiła ich na drugim miejscu w swojej grupie. Kolejny etap polski zespół rozpoczął od zwycięstwa z Gambit Gaming, by w finale grupy zmierzyć się z Team EnVyUs.

Polakom nie udało się pokonać Francuzów i porażka spowodowała, że Virtus.pro musiało przeprawić się jeszcze przez drabinkę „ostatniej szansy”. Kilka dni po zakończeniu ESL One Cologne 2016 polscy zawodnicy udali się do Stanów Zjednoczonych, by powalczyć o awans do fazy grupowej. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego najpierw pokonali Gambit Gaming, by następnie dopiąć swego w meczu z Renegades. Dzięki temu Polacy wezmą udział w fazie pucharowej.

Na zwycięzcę czeka prawie czterysta tysięcy dolarów! W fazie pucharowej powalczy osiem zespołów, w których znajdują się między innymi fnaticAstralis czy Ninjas in Pyjamas. Pierwsze dwa ćwierćfinały zostaną rozegrane już w ten czwartek, kolejne dwa w piątek. Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w półfinałach równo za tydzień.

Poznajmy zatem pary półfinałowe:

  • France Team EnVyUs vs Sweden  fnatic
  • CIS Natus Vincere vs United States Cloud9
  • Denmark Astralis vs Germany mousesports
  • Poland Virtus.pro vs Sweden Ninjas in Pyjamas

Pozostaje nam zatem oczekiwać na pierwszy mecz polskich zawodników. Czy Polakom uda się dojść na sam szczyt prestiżowej ligi? Jak widzimy, w pierwszym spotkaniu zmierzą się z oni z Ninjas in Pyjamas. Szwedzom nie udało się wyjść z grupy podczas ESL One Cologne 2016, mimo tego że byli jednymi z jej faworytów.