Pinnacle Cup II – Stage 2 nadchodzi wielkimi krokami. W tym etapie mamy trzy interesujące nas drużyny – mouz NXT, ENCE i x-kom AGO.

Faza wstępna Pinnacle Cup II przebiegła w błyskawicznym tempie – z każdej z czterech grup awansowała jedna drużyna. Grupę B w cuglach wygrało mouz NXT, dzięki czemu Szejn i siuhy przeszli do następnej fazy turnieju, czyli Stage 2. W niej uczestniczyć będzie 16 zespołów, grających w systemie szwajcarskim. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-offów, do których organizator zaprosi cztery dodatkowe ekipy. Ogólnie rzecz biorąc system rozgrywek przypomina ten znany z serii Spring Sweet Spring.

Do Stage 2 zaproszono bezpośrednio m.in. x-kom AGO i ENCE. Tym samym mamy aż trzy drużyny z Polakami na pokładach. Dzisiaj poznaliśmy pierwszych rywali każdej z nich.

Tak oto w pierwszej rundzie x-kom AGO zagra ze swoimi nemezis – Sinners. Polacy stoczyli ostatnio dwa pojedynki z Czechami w ramach play-offów ESEA Premier – wszyscy wiemy jak się one skończyły. Pora się „odkuć”. Mecz zaplanowano na 1 lipca o godzinie 19:00.

mouz NXT i ENCE wejdą do gry w piątek, czyli 2 lipca. Myszki trafiły na bardzo trudnego rywala – Entropiq. Rosjanie są najwyżej rozstawioną ekipą wśród uczestników. Mecz zaplanowano na godzinę 10:00. Piątek zaś zakończymy spotkaniem między ENCE a TeamemOne. Hades i spółka trafili na przystępnego rywala, chociaż europejski kolektyw znajduje się w takim gazie, że żaden przeciwnik nie powinien być im straszny. Mecz planowo rozpocznie się o 19:00.