Organizator BLAST Premier Spring Final odsłonił pierwsze karty – pary otwierających meczów turnieju. Tym samym wiemy, że Evil Geniuses rozpocznie od spotkania z Gambit.

BLAST Premier Spring Final już za 14 dni. Na turnieju pojawi się sama śmietanka – aż pięć drużyn z TOP10 świata. Wśród uczestników znalazło się także miejsce dla drużyny MICHA – Evil Geniuses. Format turnieju jest dosyć prosty – to drabinka podwójnej eliminacji, w której pojawi się łącznie osiem zespołów. Rozgrywki potrwają zaledwie 5 dni, a pula nagród wynosi aż 425 tysięcy dolarów. Nagrodą główną jest także bilet na BLAST Premier World Final 2021.

Zatem z kim zagrają Evil Geniuses w pierwszej rundzie turnieju? Rywalem ekipy Polaka będzie Gambit – obecny numer 1. rankingu HLTV. Rosjanie i Hobbit nie zatrzymują się i w ostatnim czasie wygrali EPIC League CIS, mają zapewne ochotę na dalsze triumfy, zwłaszcza, że wśród uczestników nie ma ich aktualnie najgroźniejszego rywala – Heroic. EG będzie ciężko powstrzymać tak rozpędzoną maszynę.

Tak z kolei wyglądają wszystkie pary otwierających meczów:

  • Russian Federation Gambit – United States Evil Geniuses
  • Sweden NIP – European Union Complexity
  • European Union G2 – Germany BIG
  • Russian Federation Natus Vincere – European Union FaZe

EG jest więc jedyną drużyną reprezentującą Amerykę Północną na turnieju. W razie zwycięstwa zespół zmierzy się w 2. rundzie górnej drabinki z wygranym meczu NIP – Complexity. Jeśli jednak MICHU i spółka przegrają, to zagrają w dolnej drabince z przegranym wcześniej wspomnianego spotkania.