DreamHack organizuję turnieje na całym świecie. Tym razem organizatorzy postanowili odwiedzić Lipsk, aby zarazić Niemców e-sportem!

W niemieckim Lipsku obejrzymy pierwszy DreamHack w 2017 roku. Odbędzie się on konkretnie 13-15 stycznia. Na evencie będziemy oglądali łącznie osiem zespołów z różnych krajów. Co ciekawe zobaczymy Vega Squadron, które nie tak dawno wyeliminowało Ninjas in Pijamas z kwalifikacji do Majora. Wygrali wynikiem 16:2 i sprawili ogromną niespodziankę, której nie spodziewali się kibice. Za faworyta turnieju można uznać duński skład Heroic. W poprzednim roku potrafili zaskakiwać najlepszych, a jak widzimy na tym turnieju zabraknie drużyn z Tieru pierwszego. Warto też wspomnieć o niemieckim BIG, dla których ten lan będzie strasznie ważny. Zagrają oni u siebie, w swoim kraju, dla swoich kibiców. To dobra okazja na zrobienie jakiejś niespodzianki.

Pula nagród na turnieju wynosi $100,000, zatem będzie o co walczyć. Za wygranie DreamHacka drużyna, oprócz pieniędzy otrzymuje też duży prestiż, ponieważ turnieje od nich są popularne.

Grupy prezentują się następująco:

  • GRUPA A:
    Denmark Heroic
    European Union Team LDLC
    Sweden fnatic Academy
    Sweden qwerty

  • GRUPA B: 

Ukraine Flipsid3
Russian Federation Vega Squadron
Denmark Rogue
Germany BIG